Aktualności Kromki Słowa Bożego

Aktualności Kromki Słowa Bożego

Strona główna Rozmaitości Kromka INNE PODSTRONY KROMKI Aktualności Kromki Słowa Bożego

 AKTUALNOŚCI KROMKI SŁOWA BOŻEGO
Wakacje z "Kromką Słowa Bożego"

01 VII 2014


Drodzy widzowie Kromki Słowa Bożego, Rozpoczynamy po raz kolejny wakacyjny cykl przypominania tegorocznych „Kromek”. Przez całe wakacje – co tydzień będziemy w nawiązaniu do aktualnej niedzielnej Ewangelii publikować niektóre odcinki „Kromki” z minionego sezonu. Serdecznie zapraszamy ! CZYTAJ WIĘCEJ.


200 Kromka Słowa Bożego

13 V 2014


Drodzy    widzowie    Kromki   Słowa   Bożego,    Dokładnie  na niedzielę 18    maja    ukazuje   się    już    200    KROMKA   SŁOWA    BOŻEGO! Sami  nie  możemy  uwierzyć, że  nasze zaangażowanie,   dzięki   Bożej łasce,     owocuje    już     od     czterech   i   pół    roku.    Bogu    niech będą dzięki... CZYTAJ WIĘCEJ.

Rozpoczynamy już VI sezon Kromki Słowa Bożego  
02 XI 2014
 
Drodzy widzowie Kromki Słowa Bożego,Rozpoczynamy nowy, już szósty sezon nadawania.Zapraszamy wszystkich na kolejne odcinki "Kromki Słowa Bożego" Jezus, który jest Prawdą niech oświeci nasz umysł, Jezus, który jest Drogą niech wzmocni naszą wolę, Jezus, który jest Życiem niech ożywi nasze serce i uczucia... CZYTAJ WIĘCEJ.

Wakacje z "Kromką Słowa Bożego"

01 VII 2014


Drodzy widzowie Kromki Słowa Bożego, Rozpoczynamy po raz kolejny wakacyjny cykl przypominania tegorocznych „Kromek”. Przez całe wakacje – co tydzień będziemy w nawiązaniu do aktualnej niedzielnej Ewangelii publikować niektóre odcinki „Kromki” z minionego sezonu. Serdecznie zapraszamy ! CZYTAJ WIĘCEJ.


200 Kromka Słowa Bożego

13 V 2014


Drodzy    widzowie    Kromki   Słowa   Bożego,    Dokładnie  na niedzielę 18    maja    ukazuje   się    już    200    KROMKA   SŁOWA    BOŻEGO! Sami  nie  możemy  uwierzyć, że  nasze zaangażowanie,   dzięki   Bożej łasce,     owocuje    już     od     czterech   i   pół    roku.    Bogu    niech będą dzięki... CZYTAJ WIĘCEJ.

Kromka Słowa Bożego w Radiu FIAT

 

03 II 2014


Drodzy widzowie Kromki Słowa Bożego, W sobotę, 1 lutego 2014 roku, przedstawiciele redakcji Kromki Słowa Bożego uczestniczyli w audycji radiowej Popołudnie z Radiem FIAT. Audycja w której uczestniczył dk. Tomasz Wasilewski i nowicjusz Paweł Leonik dotyczyła historii powstania Kromki, kulisów pracy filmowej... CZYTAJ WIĘCEJ.Kromka Słowa Bożego po niemiecku

 

30 I 2014


Drodzy widzowie Kromki Słowa Bożego, Rozpoczęliśmy nową inicjatywę związaną z Kromką Słowa Bożego – tłumaczenie jej na język niemiecki. Dzięki życzliwości dobrych ludzi nasze Kromki będą tłumaczone na język niemiecki i publikowane z lektorem (tłumaczeniem głosowym). Cieszymy się, że nasza inicjatywa... CZYTAJ WIĘCEJ.

Kromka Słowa Bożego do Ewangelii wg św. Jana

27 XII 2013


Drodzy widzowie Kromki Słowa Bożego, Dziś obchodzimy święto liturgiczne św. Jana Ewangelisty i uznawany jest za jednego z trzech najbliższych uczniów Mistrza z Nazaretu. Napisał także własną Ewangelię, która odznacza się bezcenną, teologiczną interpretacją życia i dzieła Jezusa Chrystusa... CZYTAJ WIĘCEJ.


Cztery lata Kromki Słowa Bożego

29 XI 2013
Drodzy widzowie Kromki Słowa Bożego, Dokładnie dzisiaj 29 listopada mija cztery lata od opublikowania w internecie pierwszego wideokomentarza z serii Kromka Słowa Bożego. Od tego czasu ukazało się już 176 odcinków. Wystartowaliśmy wraz z pierwszą niedzielą adwentu w 2009 roku... CZYTAJ WIĘCEJ.


Nowa czołówka Kromki Słowa Bożego

26 XI 2013


Drodzy widzowie Kromki Słowa Bożego, Wraz z Kromką Słowa Bożego, na pierwszą niedzielę adwentu, ukazała się nowa czołówka naszej serii, która od dziś co tydzień będzie przypominać nam, że czas pochylić się nad Słowem Życia. W dniu, w którym Rodzina Świętego Pawła obchodzi święto... CZYTAJ WIĘCEJ.


Msza Święta za widzów Kromki Słowa Bożego

18 XI 2013


Drodzy   widzowie   Kromki   Słowa   Bożego,   niedługo   mija czwarta   rocznica   opublikowania   pierwszej   Kromki   Słowa Bożego  (29  listopada  2009  roku).  W  związku  z  tym   chcieliśmy Was  poinformować,  że  dnia  29  XI  2013  roku  w kaplicy   domu zakonnego... CZYTAJ WIĘCEJ.


"Kromki Słowa Bożego" do Ewangelii wg św. Łukasza

16 X 2013


Drodzy widzowie Kromki Słowa Bożego, Dziś obchodzimy wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który z pochodzenia był prawdopodobnie poganinem. Uwierzył w Chrystusa i przez wiele lat współpracował ze św. Pawłem Apostołem. Napisał także własną Ewangelię. Jak podaje tradycja był lekarzem...   CZYTAJ WIĘCEJ.


Wakacje z Kromką

27 VI 2013


Drodzy widzowie „Kromki Słowa Bożego”, zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy cykl przypominania tegorocznych „Kromek”. Przez całe wakacje – co tydzień będziemy w nawiązaniu do aktualnej niedzielnej Ewangelii publikować niektóre odcinki „Kromki” z minionego sezonu... CZYTAJ WIĘCEJ.


Wakacje w "Kromce Słowa Bożego"

20 VI 2013


Drodzy  widzowie  Kromki  Słowa  Bożego,  Rozpoczynamy okres wakacyjnego odpoczynku. Na kolejne nowe odcinki Kromki Słowa  Bożego” zapraszamy od pierwszej niedzieli września. W tym   czasie zapraszamy na naszego facebooka (www.facebook.com), gdzie będziemy wspólnie rozważać Słowo Boże... CZYTAJ WIĘCEJ.


"Kromka" do konkretnej Ewangelii

10 VI 2013


Drodzy  widzowie  Kromki  Słowa  Bożego.  Zapraszamy  was  do korzystania    z     nowego     archiwum     „Kromki    Słowa Bożego”.   Abyście   mogli   lepiej   i   częściej   korzystać   z naszych   materiałów   uporządkowaliśmy   wszystkie dotychczasowe  „KROMKI”... CZYTAJ WIĘCEJ.


Kromkowy konkurs - rozstrzygnięcie

14 IV 2013


Wyniki konkursu. Przed tygodniem ogłosiliśmy „Kromkowy Konkurs”. Warunkiem udziału było udostępnienie naszego fanpage na swojej facebook’owej osi czasu. Dzięki Waszej aktywności na fanpag’u dzieło to będzie miało szansę dotrzeć do większej liczby odbiorców, dziękujemy... CZYTAJ WIĘCEJ.


150 Kromka Słowa Bożego

06 IV 2013Drodzy Widzowie, właśnie ukazała się 150 „Kromka Słowa Bożego”. Dziękujemy wam za trzy i pół roku wspólnego rozmyślania Słowa Bożego i jednocześnie prosimy Was o współpracę – niech Wasza modlitwa wspomoże to dzieło oraz apostolstwo środków społecznego komunikowania... CZYTAJ WIĘCEJ.


Nakarmieni wiarą - część V

13 III 2013


 

Publikujemy piątą część serii "Nakarmieni wiarą", w której redaktorzy wideokomentarzy "Kromka Słowa Bożego" w paru słowach opowiadają o znaczeniu i owocowaniu wiary w Jezusa Chrystusa w ich życiu. Dziś swoje świadectwo prezentuje br. Tomasz Wasilewski SSP... CZYTAJ WIĘCEJ.


Nakarmieni wiarą - część IV

04 III 2013


Publikujemy czwartą część serii "Nakarmieni wiarą", w której redaktorzy wideokomentarzy "Kromka Słowa Bożego" w paru słowach opowiadają o znaczeniu i owocowaniu wiary w Jezusa Chrystusa w ich życiu. Dziś swoje świadectwo prezentuje ks. Bogusław Zeman SSP... CZYTAJ WIĘCEJ.

Nakarmieni wiarą - część III

27 II 2013


Publikujemy trzecią część serii "Nakarmieni wiarą", w której redaktorzy wideokomentarzy "Kromka Słowa Bożego" w paru słowach opowiadają o znaczeniu i owocowaniu wiary w Jezusa Chrystusa w ich życiu. W kolejne niedziele Wielkiego Postu bedą ukazywać się kolejne świadectwa... CZYTAJ WIĘCEJ.


Nakarmieni wiarą - część II

20 II 2013


Publikujemy drugą część serii "Nakarmieni wiarą", w której redaktorzy wideokomentarzy "Kromka Słowa Bożego" w paru słowach opowiadają o znaczeniu i owocowaniu wiary w Jezusa Chrystusa w ich życiu. W kolejne niedziele Wielkiego Postu bedą ukazywać się kolejne świadectwa... CZYTAJ WIĘCEJ.


Nakarmieni wiarą - część I (Świadectwa)

13 II 2013


Widzów "Kromki Słowa Bożego" serdecznie zapraszamy do wielkopostnej zadumy nad wiarą. Redaktorzy wideokomentarzy w kilku słowach opowiadają o znaczeniu i owocowaniu wiary w Jezusa Chrystusa w ich życiu. W kolejne niedziele Wielkiego Postu bedą ukazywać się kolejne świadectwa... CZYTAJ WIĘCEJ.


Trzy lata "Kromki Słowa Bożego"

30 XI 2012


Drodzy widzowie Kromki Słowa Bożego, dokładnie trzy lata temu wraz z pierwszą niedzielą adwentu 2009 roku rozpoczęliśmy emisję wideokomentarzy w cyklu Kromka Słowa Bożego Dziękujemy wszystkim, dzięki którym to dzieło powstało, trwa i rozwija się. Dziękujemy wszystkim, którzy z jego pomocą... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Zmiana terminu ukazywanie się "Kromki Słowa Bożego"!

11 X 2012


Drodzy widzowie „Kromki Słowa Bożego”, wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, informujemy, że od przyszłego tygodnia kolejne odcinki „Kromki Słowa Bożego” będą ukazywały się w poniedziałek wieczorem (najpóźniej we wtorek rano) przed niedzielą, na którą komentarz jest przeznaczony... CZYTAJ WIĘCEJ.


Nowy sezon "Kromki Słowa Bożego"

31 VIII 2012


Drodzy Widzowie„Kromki Słowa Bożego” Po wakacyjnej przerwie zapraszamy was na kolejne odcinki cotygodniowego wideokomentarza    do    niedzielnych Ewangelii.  Mamy nadzieję,  że  będzie  to  rok  bogaty w doświadczenie  wiary. XXII  Niedziela  Zwykła  Słowa  Ewangelii.... CZYTAJ WIĘCEJ.


Kromka - WSPOMNIENIA

24 II 2012


Drodzy Widzowie „Kromki Słowa Bożego”, ponad dwa lata temu ukazał się pierwszy odcinek naszych wideokomentarzy. Na obecną niedzielę przypada już setny jej odcinek i dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki film „Kromka – WSPOMNIENIA”, w którym staramy się opowiedzieć o pomyśle i początkach... CZYTAJ WIĘCEJ.


100 Kromka Słowa Bożego

16 II 2012

 

Gdy po pewnym czasie Jezus wrócił do Kafarnaum, posłyszeli, że jest w domu. Zebrało się tylu ludzi, że nawet przed drzwiami nie było miejsca, a On głosił im naukę. Wtem przyszli do Niego z paralitykiem, którego niosło czterech. Nie mogąc z powodu tłumu wnieść go do Niego, odkryli dach... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Nowy wideokomentarz do niedzielnych Ewangelii

29 XI 2009

 

Misją paulistów jest głoszenie słowa Bożego przez najnowocześniejsze środki. Z radością zawiadamiamy, że od pierwszej niedzieli adwentu na naszych stronach będziemy umieszczać wideokomentarze do niedzielnych Ewangelii. Cykl nosi tytuł: "Kromka Słowa Bożego"... CZYTAJ WIĘCEJ.