Instytut Świętej Rodziny

Instytut Świętej Rodziny

Strona główna Rodzina Świętego Pawła Instytut Świętej Rodziny

Jezus w rodzinie żył, pracował i modlił się przez wiele lat,

dlatego odnowa zacznie się od rodziny!

bł. Jakub Alberione

ZAPRASZAMY NA TEGOROCZNE DNI SKUPIENIA -->>

W 1931 roku bł. Jakub Alberione zapoczątkował istnienie dobrze dzisiaj znanego we Włoszech czasopisma Famiglia Cristiana („Rodzina chrześcijańska”). Przy tej okazji mówił o potrzebie utworzenia instytutu, angażującego rodziny, które warto połączyć zarówno między sobą, jak również z Rodziną Świętego Pawła, w prawdziwą wspólnotę ducha i działania. Jako że w pierwszej połowie XX wieku nie było jeszcze możliwe założenie świeckich instytutów, ks. Alberione powołał do życia tzw. Związek Rodzin Chrześcijańskich. Kiedy jednak po wielu latach modlitwy i oczekiwania wybiła „Boża godzina”, założył on także Instytut Świętej Rodziny, zatwierdzony 8 kwietnia 1960 roku przez Stolicę Apostolską wraz z innymi instytutami świeckimi.

Celem Instytutu Świętej Rodziny (ISF, z włoskiego L'Istituto Santa Famiglia) jest uświęcanie małżeństw, które żyją – zgodnie ze swoim stanem małżeńskim – radami ewangelicznymi i współpracują – na miarę tego, na co pozwalają im obowiązki rodzinne i zawodowe – z apostolstwem Rodziny Świętego Pawła. Choć dążą do pełni zjednoczenia z Bogiem, do pogłębionego życia wewnętrznego, to jednak w pełni uczestniczą w radościach i trudach życia małżeńskiego. Do Instytutu Świętej Rodziny mogą należeć wszyscy małżonkowie i narzeczeni, którzy czują pragnienie głębokiego przeżywania sakramentu małżeństwa i przynależności do duchowej rodziny. Ich szczególnym zadaniem jest wychowanie młodzieży do miłości oraz duchowa pomoc innym małżeństwom – przede wszystkim tym, które przeżywają kryzys. Niezbędne pozostaje świadectwo, jakie dają członkowie Instytutu Świętej Rodziny w obliczu współczesnych poglądów, burzących chrześcijańską wizję rodziny. Mogą oni być szczególnie cennym świadectwem wobec innych.

Patronuje im Święta Rodzina i to od niej, poprzez kontakt ze Słowem Bożym i Eucharystię, uczą się budowania prawdziwej jedności i nawiązywania głębokich relacji między sobą. Szkołą ich życia jest Nazaret z ubogim Józefem, pokorną Maryją Matką i Jezusem, posłusznym wobec woli ojca ziemskiego i Ojca Niebieskiego.

Instytut Świętej Rodziny liczy obecnie około 3500 członków na całym świecie i działa w 20 krajach.

W Polsce obecny jest w Lublinie, Wieliczce, Skierniewicach (Lipce Reymontowskie) i Ełk, a odpowiedzialnym jest ks. Tomasz, paulista.

Adres kontaktowy:
Dom Towarzystwa Świętego Pawła
ul. Laury 1, 20-712 Lublin
mail: swietarodzina@paulus.pl   FACEBOOK >>>

  YOU TUBE >>>

AMERYKAŃSKA STRONA INSTYTUTU -> www.hfiusa.org

WŁOSKA STRONA INSTYTUTU -> www.istsantafamiglia.com