Rekolekcje

Rekolekcje

Strona główna Młodzież Rekolekcje

Zaproszenie na rekolekcje dla młodzieży męskiej

Temat: Bieg ukończyłem! Podróż św. Pawła do Rzymu.

Kończąc cykl rekolekcji poświęconych osobie św. Pawła Apostoła, tym razem będziemy towarzyszyć mu w jego podróży do Rzymu. Czekają Cię: modlitwa, codzienna Eucharystia, beskidzkie wędrówki, niespodzianki techniki i rozrywka.

5 – 12 lipca 2010 r. Porąbka-Kozubnik w Beskidzie Małym.

Baza: Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Porąbce-Kozubniku, ul. Kozubnicka 5, położone u podnóża góry Żar o wysokości 761 m n.p.m.
http://www.pgjp2.org.pl/index.html

Dojazd:

Wariant I. Przyjazd pociągiem do Bielska-Białej. Potem autobusem PKS do Porąbki, gdzie należy wysiąść na ostatnim przystanku Porąbka-Kozubnik.

Wariant II. Przyjazd pociągiem do Kęt. Potem autobusem MZK nr 7 do Porąbki, gdzie należy wysiąść na ostatnim przystanku Porąbka-Kozubnik.

Przyjazd w dniu 5 lipca (poniedziałek) do godz. 17. Zakończenie rekolekcji o poranku lub obiadem w dniu 12 lipca (poniedziałek).
Weź ze sobą: śpiwór (lub bieliznę pościelową), instrument muzyczny (wg uznania), buty do chodzenia po górach, obuwie do chodzenia po domu. Zapewniamy nocleg i wyżywienie. Koszt uczestnictwa w rekolekcjach wynosi 150 zł.

ZGŁOSZENIA:
br. Adam Szczygieł SSP: e-mail: aszczygiel@paulus.pl lub tel. kom. 605.313.520
 
br. Adam Szczygieł SSP
Towarzystwo Świętego Pawła
ul. Laury 1
20-712 Lublin
www.paulus.org.pl




Rekolekcje dla młodzieży męskiej - lato 2009


Temat: Chrystus w Europie! Druga wyprawa misyjna św. Pawła.

Choć Rok Świętego Pawła powoli mija, odkrywanie osoby Apostoła Narodów i uczenie się od niego Chrystusa trwa nadal.
Śledząc szlak misyjny św. Pawła i Sylasa, będziemy stawiali kroki na naszej drodze do nieba. Czekają Cię: modlitwa, codzienna Eucharystia, beskidzkie lub jurajskie pejzaże, interesujące tematy irozrywka.

I turnus: 2 – 9 lipca 2009 r. Żabnica k. Żywca w Żywieckim Parku Krajobrazowym

Baza: Agropensjonat „Tramp”, Żabnica 554.
http://www.tramp.beskidy.pl/pipol2.swf
Dojazd pociągiem lub autobusem do Węgierskiej Górki k. Żywca (pociąg relacji Katowice – Zwardoń). Z Węgierskiej Górki busem lub autobusem PKS do Żabnicy Skałki.

II turnus: 11 – 18 lipca 2009 r. Masłońskie k. Częstochowy w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Dom Rekolekcyjny Paulistów: Masłońskie k. Częstochowy, ul.Sportowa 1.
Dojazd pociągiem osobowym relacji Katowice (Zawiercie) – Częstochowa do stacji Masłońskie Natalin.

Przyjazd do godz. 17, zakończenie rekolekcji o poranku lub obiadem o godz. 13.00.
Weź ze sobą: śpiwór (lub bieliznę pościelową), instrument muzyczny (wg uznania), buty do chodzenia po górach (zwłaszcza na turnus w Żabnicy), obuwie do chodzenia po domu. Zapewniamy nocleg i wyżywienie. Koszt rekolekcji wynosi 100 zł (w indywidualnych przypadkach istnieje możliwość obniżenia opłaty).

ZGŁOSZENIA:
br. Adam Szczygieł SSP: e-mail: aszczygiel@paulus.pl lub tel. kom. 605.313.520.




W dniach: 16-21 lutego 2009 w Częstochowie odbyły się rekolekcje dla młodzieży męskiej prowadzone przez paulistów: ks. Bogusława Zemana i br. Adama Szczygła. Ich tematem była "Pierwsza wyprawa misyjna Pawła i Barnaby".

Rekolektanci poprzez rozważanie Słowa Bożego, konferencje, konkursy, film i inne formy mogli zapoznać się z życiem i działalnością ewangelizacyjną obu apostołów. Doświadczyli też trudów pieszej wędrówki po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej ubogaconej różnymi zadaniami apostolskimi.

Ponadto rekolektanci:

1) spotkali się ze wspólnotą "Betel" gromadzącą osoby sprawne inaczej, by doświadczyć jak realizują się słowa św. Pawła "Jedni drugim nosicie brzemiona, a tak wypełnicie prawo Chrystusa (Ga 6,2)",
2) odbyli pieszą pielgrzymkę do sanktuarium na Jasnej Górze,
3) dowiedzieli się o różnych formach aktywności św. Pawła dzisiaj, na przykładzie rodziny zakonnej o nazwie Rodzina Świętego Pawła,
4) odwiedzili wspólnotę księży i braci paulistów w Częstochowie, przy ul. Św. Pawła 13/15 oraz wspólnotę sióstr Uczennic Boskiego Mistrza w Częstochowie przy ul. Pawiej 6.
5) uczestniczyli w różnych formach wspólnej rekreacji.

Rekolekcje trwały 4 pełne dni i zakończyły się wspólnym obiadem w sobotę 21 lutego 2009.

Rekolekcje u paulistów to w szczególności spotkanie ze św. Pawłem. W każdej minucie tego świętego czasu doświadczałem Bożego Słowa, które głosił Apostoł Narodów, a także obserwując po trosze codzienność ojców i braci widziałem ciągle aktualizującego się ducha św. Pawła.
Apostoł, czerpiąc od Chrystusa, prowadził do Niego. Tak było też w czasie rekolekcji. Podążając śladami pierwszej podróży misyjnej Pawła i Barnaby spotykaliśmy Jezusa: w Jego Słowie, w Eucharystii, na adoracji, w drugim człowieku…
Dziękuję za ten czas, za Słowo, za modlitwę, za wspólnotę.

Przemek



Rekolekcje były dla mnie szansą do pogłębienia mojej dotychczasowej wiedzy o św. Pawle, umocniły moją wiarę, ale także były wyzwaniem. Moim wyzwaniem było bliżej poznać nie tylko Boga czy świętych, ale przede wszystkim siebie. Docenić swoje zalety i walczyć z wadami. Udało się. Dzięki doskonałej opiece Paulistów ten czas mogłem spędzić w pożyteczny sposób :)

Bartek

Zobacz galerię

Zapraszamy do forum





W dniach od 2-7 lipca 2008r. odbyły się rekolekcje dla młodzieży męskiej, organizowane przez Towarzystwo Świętego Pawła (paulistów). Rekolekcje miały miejsce w Masłońskim k. Częstochowy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.


O czym były te rekolekcje? Był to czas odkrywania osoby Pawła z Tarsu jako człowieka i przyglądania się biegowi jego życia ku spełnieniu. Poznawaliśmy plan Boga względem jego osoby i drogi, na których ten plan się urzeczywistnił. Paweł był świadomy siebie samego i akceptował swoją przeszłość. Zrozumiał, że był przez Boga powołany „od łona matki” i że przez wszystkie wydarzenia życia Bóg prowadził go do wypełnienia tego powołania.

Jako prześladowca chrześcijan występował przeciwko Bogu, którego chciał obronić. Zrozumiał to pod Damaszkiem, gdzie został przez Boga wprowadzony w głęboki kryzys. Spotkanie ze Zmartwychwstałym ukazało Pawłowi konieczność uporządkowania wszystkiego na nowo, bo nie mógł już dłużej żyć, jakby Chrystus nie był Zbawicielem i obiecanym przed wiekami Mesjaszem. Paweł zrozumiał, że prawdziwa wiara potrzebuje przyjęcia objawienia Jezusa Chrystusa i osobowego z Nim spotkania.

Odtąd budował więź z Jezusem, aż mógł powiedzieć: „żyje we mnie Chrystus” (Ga 4,19). W tej zażyłości z żywym Panem miało swoje źródło apostolstwo Pawła – głoszenie Ewangelii aż po krańce świata. Ono było dla Apostoła liturgią – oddawaniem czci Bogu i składaniem Mu w ofierze wiary pogan, którzy przyjęli Chrystusa.

W swoim życiu spełnił się również jako mężczyzna o sercu walecznym i kochającym, wierny przyjętym zasadom i podejmujący pracę nad sobą. W swoich listach zdradził nam także swoje ojcowskie oblicze. Był zatroskany i pełen poświęcenia dla swoich duchowych dzieci, które zrodził przez Ewangelię.

Paweł Apostoł był wierny do końca, męczeństwem potwierdził moc swojej wiary i prawdziwość głoszonej nauki. Jest święty, bo przyjął miłość Jezusa Chrystusa i wypełnił wolę Boga.

Życie św. Pawła stało się punktem odniesienia dla nas. Próbowaliśmy uczyć się od niego i odkrywać działanie Boga w naszym życiu.

Rekolekcje dały nam również możliwość odkrywania charyzmatu Towarzystwa Świętego Pawła, jednego z niezwykłych przejawów życia św. Pawła dzisiaj – w żywych ludziach. Poznaliśmy sylwetki błogosławionych Jakuba Alebrione i Tymoteusza Giaccardo i kolejnych kandydatów na ołtarze: kanonika Franciszka Chiesa, brata Andrzeja Borello, postulanta Magiorino Vigolungo. Była też okazja zobaczyć Edycję Świętego Pawła, miejsce, gdzie Ewangelia i jej wartości przyjmują postać książki, kalendarza, pocztówki, płyty CD… aby trafić do współczesnego człowieka.