Jak można poznać bliżej paulistów?

Jak można poznać bliżej paulistów?

Strona główna Młodzież Podstrony Jak można poznać bliżej paulistów?

JAK MOŻNA POZNAĆ BLIŻEJ PAULISTÓW?

 

 

Aby ułatwić Ci odkrycie drogi powołania, chcemy dać Ci okazję do konfrontacji Twoich pragnień i odczuć z Bożym głosem, bo tylko Bóg wie, co jest dla nas najlepsze. On zaprasza każdego z nas do konkretnych zadań w Kościele: jednych do pięknego życia małżeńskiego i rodzinnego, innych do kapłaństwa czy życia zakonnego, niektórych do życia w samotności. Pośród tych propozycji znajduje się również droga powołania do naszej wspólnoty zakonna. Oto kilka sposobów i form bliższego poznania paulistów… Oczywiście jesteśmy otwarci też na inne propozycje...

 

REKOLEKCJE I DNI SKUPIENIA

 

Kilka razy w roku pauliści wraz z całą Rodziną Świętego Pawła organizują rekolekcje i dni skupienia, w których pogłębiany jest jakiś konkretny temat duchowy. Spotkania te są ukierunkowanie na pomoc młodym ludziom w rozeznawaniu powołania i prezentację charyzmatu Towarzystwa Świętego Pawła. Zazwyczaj odbywają się w Częstochowie lub Masłońskim k. Częstochowy.

 

 

   ZOBACZ zdjęcia z rekolekcji Zdobyci przez Chrystusa
   ZOBACZ zdjęcia z rekolekcji Aż Chrystus ukształtuje się w was
   ZOBACZ zdjęcia z rekolekcji z Całunem Turyńskim

 

INDYWIDUALNY DZIEŃ SKUPIENIA

  

Jeśli terminy rekolekcji i wspólnych dni skupienia nie odpowiadają Ci, masz możliwość umówienia się z duszpasterzem powołaniowym na indywidualny dzień skupienia. Po wcześniejszym kontakcie mailowym lub telefonicznym i uzgodnieniu terminu możesz przyjechać do Centrum Duchowości Paulińskiej w Masłońskim.

 

 KORESPONDENCJA MAILOWA

 

Możesz nawiązać z nami kontakt i zadać nam pytania w rozmowie telefonicznej czy za pośrednictwem poczty elektronicznej. Możesz też zwyczajnie poprosić nas o modlitwę (powolania@paulus.pl).

 

SPOTKANIE Z DUSZPASTERZEM POWOŁANIOWYM

 

Jeśli interesuje Cię poznanie z bliska polskiej rzeczywistości zgromadzenia, spotkaj się z duszpasterzem powołaniowym w Częstochowie lub Lublinie. Pokażemy Ci nasze wydawnictwo, wspólnotę, księgarnie itp. Możesz zamieszkać z nami na kilka dni czy przyjechać do nas na jeden dzień. Czasem możliwe jest także spotkanie u Ciebie, zwłaszcza gdy Twój przyjazd do nas okazuje się trudny czy niemożliwy. Przyjazd do nas oczywiście po wcześniejszym kontakcie mailowym.  

 

POMIESZKANIE U PAULISTÓW

 

Jeśli jesteś zainteresowany wstąpieniem do naszego zgromadzenia lub rozważasz to jako realną możliwość, po uprzednim kontakcie z duszpasterzem powołaniowym możesz z nami zamieszkać na kilka dni, aby przyjrzeć się naszemu życiu, modlitwie, apostolskiej pracy. Możesz też wziąć udział w ważnych dla nas wydarzeniach: uroczystościach, niektórych spotkaniach, sympozjach i Forum Rodziny Świętego Pawła – wszystko po wcześniejszym uzgodnieniu.

 

NIEDZIELE BIBLIJNE

 

Możesz też zachęcić swoich duszpasterzy do zaproszenia paulistów na niedzielę biblijną, podczas której będziemy w homiliach ukazywać wartość korzystania z Pisma Świętego, a także zorganizujemy kiermasz różnych wydawnictw biblijnych. To jest wspaniała okazja do poznania paulistów i naszego charyzmatu, do zadania pytań i wymiany doświadczeń.

 

KATECHEZY

 

Możesz też, w porozumieniu z osobami odpowiedzialnymi, zaprosić nas do parafii, na katechezę, na spotkania różnych wspólnot i grup, ministrantów, harcerzy – tam również możemy przygotować dla ciebie i twoich znajomych katechezę czy konferencję o relacji katolika do świata mediów, czy o ogólnych zasadach rozeznawania powołania. Szczególnie chętnie spotkamy się ludźmi, którzy już pracują czy chcą pracować dla Chrystusa w mediach. Chętnie podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem w tym dziele.

  

GRUPA TYMOTEUSZ

 

W Lublinie (ul. Laury 1) w każdy piątek o 18:00 gromadzi się grupa młodzieży pod patronatem bł. Tymoteusza Giaccarda, pierwszego kapłana paulisty. W jednym tygodniu mamy wspólne dzielenie się słowem Bożym, w drugim projekcję filmu z jego omówieniem. Jest również Msza Święta i agapa (spotkanie przy herbatce). Grupa Tymoteusz organizuje także raz lub dwa razy w roku wyjazd formacyjno-integracyjny oraz czuwanie wigilijne przed  Zesłaniem Ducha Świętego i inne okazjonalne spotkania. Jeśli jesteś z Lublina lub okolic i chcesz do nas dołączyć, to przyjdź w piątek lub zadzwoń: (0-81) 527-64-36. Odwiedź też nasz profil na FACEBOOKU.

 

   ZOBACZ wyjazd Tymoteusza w Bieszczady
   ZOBACZ dzień skupienia z Całunem Turyńskim

 

PIELGRZYMKA LUBELSKA

 

Raz do roku uczestnicy spotkań grypy Tymoteusz i młodzież z Lublina wyruszają na pieszą pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę w ramach 8 grupy – prowadzonej przez paulistów. Jest to czas niesamowitych doświadczeń duchowych i poznawania nowych, wspaniałych ludzi. W trzecią niedzielę miesiąca odbywa się również spotkanie popielgrzymkowe (15:15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, 15:30 – Eucharystia). ODWIEDŹ STRONĘ NASZEJ GRUPY i … dołącz do nas!.

 

   ZOBACZ relację z pielgrzymki 2018 
   ZOBACZ relację z pielgrzymki 2017

 

 

 

We wszystkich tych sprawach piszcie na adres

 

powolania@paulus.pl