Pielgrzymka rodzin osób powołanych na Jasną Górę

Strona główna Aktualności Pielgrzymka rodzin osób powołanych na Jasną Górę
Pielgrzymka rodzin osób powołanych na Jasną Górę


Od wielu lat z inicjatywy Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań w drugą sobotę maja każdego roku zbierają się na Jasnej Górze rodziny osób powołanych i ci, którzy wspierają powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Jak co roku do Częstochowy przybyli również rodzice, rodzeństwo i znajomi księży oraz braci paulistów.

Po uroczystej Mszy Świętej na Jasnej Górze przybyli oni do domu paulistów na Grabówce. Wśród gości, jak co roku, szczególne miejsce zajmowali przedstawiciele rodziny ks. Józefa Łabędzia, nieżyjącego już pierwszego paulisty Polaka.

Po świątecznym obiedzie uczestnicy pielgrzymki wysłuchali konferencji ks. Wojciecha Turka na temat osoby św. Pawła Apostoła i wzięli udział w nabożeństwie majowym. Żywe dyskusje naszych gości, pokazują jak wielką wartością dla naszych rodzin jest to spotkanie i jak żywo leży im na sercu sprawa wspierania powołań w Kościele, a w szczególności w Rodzinie Świętego Pawła.


Wypowiedź bpa Wojciecha Polaka, delegata Episkopatu Polski ds. powołań:

Powołanie jest darem Boga. Swoistą sztuką jest jego rozpoznanie. Dojrzewa ono w rodzinie oraz w najbliższym środowisku i szkole. Rówieśnicy mogą pomóc lub utrudnić, a nawet mogą być przeszkodą w wyborze drogi życiowej, jakim jest powołanie kapłańskie czy zakonne. Odpowiedź młodego człowieka na wezwanie Boga wiąże się też z długą drogą jego rozpoznawania i rozwoju. Towarzyszenie powołanym na ich drodze jest bardzo ważne – wyjaśnia bp Wojciech Polak, delegat Episkopatu Polski ds. powołań. Modlić się o powołania i za powołanych, to prosić Pana żniwa o dar powołania i jego przyjęcie przez powołanego; to otoczyć troską modlitewną rodzinę i środowisko, w którym wzrasta powołany; to modlić się za tych, którzy towarzyszą powołanemu na jego drodze; to także wypraszać światło Ducha Świętego dla potwierdzających zdatność kandydata do przyjęcia święceń czy konsekracji zakonnej; to wreszcie prosić Boga o dar wytrwania w powołaniu w doli i niedoli – podkreśla hierarcha.

Zobacz galerię.