Rozpoczęcie X Kapituły Generalnej paulistów

Strona główna Aktualności Rozpoczęcie X Kapituły Generalnej paulistów
Rozpoczęcie X Kapituły Generalnej paulistów


W niedzielę, 25 stycznia, w liturgiczne święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w Ariccia k. Rzymu rozpoczęła się X Kapituła Generalna Towarzystwa Świętego Pawła.

  

Hasło kapituły brzmi: "Wszystko czynię dla Ewangelii" (1 Kor 9, 23) Pauliści ewangelizatorzy-komunikatorzy. Nowi apostołowie w Chrystusie dla ludzkości. Podczas obrad, które będą trwały przez trzy tygodnie, przedstawiciele paulistów z całego świata podejmą refleksję nad obecnym stanem zgromadzenia i realizacją jego misji we współczesnym świecie. Dokonają także wyboru nowego Przełożonego Generalnego i jego rady oraz wskażą na najważniejsze zadania czekające paulistów w najbliższych sześciu latach.


X Kapituła Generalna Towarzystwa Świętego Pawła została zwołana w trybie nadzwyczajnym po nagłej śmierci 14 września 2014 r. ks. Silvia Sassiego,  urzędującego Przełożonego Generalnego. W kapitule uczestniczy sześćdziesięciu paulistów, wśród których są przedstawiciele wspólnot paulistów obecnych w 30 krajach świata oraz ustępujący Zarząd Generalny. Region Polski reprezentuje z urzędu ks. Bogusław Zeman, przełożony regionalny, oraz ks. Mariusz Górny, wybrany na delegata regionu.     


W przeddzień rozpoczęcia kapituły wszyscy ojcowie kapitulni zgromadzili się na Mszy św. i nieszporach w rzymskiej Bazylice Papieskiej św. Pawła za Murami, aby przy relikwiach Apostoła Narodów, patrona zgromadzenia, modlić się w intencji tego ważnego wydarzenia. Modlitwie przewodniczył o. Edmund Power, opat benedyktynów, którzy od wieków są kustoszami grobu Apostoła Pawła. 


 

bz

 

 Ojcowie kapitularni