Pielgrzymowanie z paulistami

Strona główna Aktualności Pielgrzymowanie z paulistami
Pielgrzymowanie z paulistami

Jak co roku, w dniach od 3 do 14 sierpnia, wyruszyła w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, paulistowska grupa Tymoteusz (grupa Ósma). Pod przewodnictwem ks. Tomasza Wasilewskiego pątnicy przemierzyli ponad 300 km. W tym roku pielgrzymom zdecydowanie dopisała pogoda, gdyż choć obficie, padało tylko pół dnia.

tymoteusz8

Schola grupy Ósmej (Tymoteusza) przygotowała pieśni na Mszę wyjścia pielgrzymki. Po drodze organizowane były wewnętrzne apele naszej grupy. W Księżomierzy odbył się obrzęd przyjęcia pielgrzymów idących pierwszy raz (przyjemność ta nie ominęła nowego przewodnika grupy) czy noc konfesjonałów, oczywiście pod gołym niebem. W Mirkowicach (Ostrowiec Świętokrzyski) zorganizowano ważną dla wszystkich Adorację Najświętszego Sakramentu. W Kielcach, natomiast, modlono się gorliwie z mieszkańcami parafii w ich remontowanym kościele. Pod koniec wędrówki, we Włoszczowe, Tymoteusz przygotował dla całej pielgrzymki Apel z elementami zabawy ale również pantomimą ewangelizacyjną i Adoracją Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tegorocznej pielgrzymki. Zwłaszcza młodzieży pomagającej w przygotowaniach i próbach przed i w trakcie marszu oraz wszystkim darczyńcom i aniołom, którzy potrafili nakarmić całą grupę pysznym, trzydaniowym obiadem – wielkie Bóg zapałać!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ