Rodzinne spotkanie zarządów

Strona główna Aktualności Rodzinne spotkanie zarządów
Rodzinne spotkanie zarządów

W sobotę 27 stycznia 2018 r. w domu paulistów w Częstochowie odbyło się spotkanie zarządów zgromadzeń Rodziny Świętego Pawła obecnych w Polsce. Na spotkanie przybyły siostry uczennice Boskiego Mistrza,  siostra Świętego Pawła, apostolinka i księża pauliści. Podczas spotkania zaznajomiono się z aktualnościami z życia każdego zgromadzenia oraz omawiano wspólne inicjatywy, które podejmowane są na różnych płaszczyznach: duchowej, formacyjnej, apostolskiej i powołaniowej.


Ważnym punktem zebrania była lektura Przesłania Końcowego XXXV Spotkania Zarządów Generalnych Rodziny Świętego Pawła, które odbyło się w Ariccia k. Rzymu w dniach 8-10 stycznia 2018 r. Dokument porusza wyzwania, które stoją przed Kościołem i Rodziną Świętego Pawła w obecnym czasie. Inspiracją do tych rozważań jest nauczanie papieża Franciszka. W tegorocznym Przesłaniu Końcowym mocno wybrzmiał temat ekologii. Zarządy Generalne poinformowały również o ustanowieniu Roku Powołaniowego w Rodzinie Świętego Pawła, który będzie trwał od 25 stycznia 2019 r. do 25 stycznia 2020 r.


Spotkania zarządów zarówno na szczeblu generalnym, jak i lokalnym, służą budowaniu jedności w Rodzinie i zacieśnianiu współpracy między zgromadzeniami dla bardziej wyrazistego i skutecznego oddziaływania apostolskiego. Są również dobrą okazją do rozeznawania wyzwań, które mamy podjąć jako wspólnota sióstr i braci, zgodnie z charyzmatem przekazanym nam przez bł. Jakuba Alberionego.

(BZ)