Święty Józef - mężczyzna XXI wieku

Strona główna Aktualności Święty Józef - mężczyzna XXI wieku
Święty Józef - mężczyzna XXI wieku

W dniach 18-20 maja 2018 bracia pauliści z regionu polsko-ukraińskiego uczestniczyli w spotkaniu formacyjno-integracyjnym w Zakopanem. Wpisuje się ono w tak zwaną formację ciągłą zakonników po ślubach wieczystych.

Tożsamość Uczniów Boskiego Mistrza, bo tak Założyciel pragnął nazwać braci paulistów różna jest od tożsamości kapłanów paulistów. Natomiast obie te grupy wzajemnie uzupełniają się we wspólnej misji. Polega ona na naśladowaniu Jezusa Mistrza, który jest dla paulistów Drogą, Prawdą i Życiem, i dawaniu Go światu przy pomocy najnowocześniejszych, najszybszych i najbardziej skutecznych środków jakimi dysponuje człowiek. 

Specyficznym patronem i wzorem dla Uczniów Boskiego Mistrza jest św. Józef. Dlatego podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu, w oparciu o przygotowane wcześniej materiały bracia zastanawiali się nad jego postawą wobec Boga, kobiety i dziecka. Starali się także odnaleźć cechy św. Józefa jako wzoru dla mężczyzny XXI wieku.

W ramach rekreacji bracia wędrowali Doliną Chochołowską, odwiedzili Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem oraz korzystali z basenów termalnych w Szaflarach.

Spotkanie Uczniów Boskiego Mistrza przygotował i prowadził ks. Wojciech Kuzioła odpowiedzialny w Towarzystwie Świętego Pawła za formację i duszpasterstwo powołaniowe.

(asz)