Spotkanie dziennikarzy we Lwowie

Strona główna Aktualności Spotkanie dziennikarzy we Lwowie
Spotkanie dziennikarzy we Lwowie

Dziennikarze katoliccy z archidiecezji lwowskiej spotkali się w sobotę 9 czerwca 2018 r. w kaplicy paulistów we Lwowie na Mszy Świętej z okazji przypadającego w tym kraju Dnia Dziennikarza.

Państwowe święto dziennikarzy jest jednocześnie w Kościele rzymskokatolickim na Ukrainie Dniem Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji pracownicy mediów katolickich spotykają się w różnych miejscach na modlitwie w intencji środków społecznego przekazu.

Mszy św. w kaplicy domu zakonnego paulistów we Lwowie przewodniczył ks. Mikołaj Myszowski, redaktor naczelny największego na Ukrainie portalu religijnego credo.pro. Koncelebrowali ją ks. Aleksander Kusy, odpowiedzialny w archidiecezji lwowskiej za duszpasterstwo środków społecznego przekazu, oraz dwaj pauliści: ks. Mariusz Krawiec oraz ks. Cyprian Kostrzewa, obaj zaangażowani w prowadzenie Katolickiego Programu Radiowego we Lwowie oraz Wydawnictwa Świętego Pawła. Obecni byli także dziennikarze reprezentujący media katolicie z terenu archidiecezji lwowskiej oraz portalu credo.pro, którego redakcja znajduje się w Winnicy, na terenie diecezji kamieniecko-podolskiej.

Po Mszy św. dziennikarze wraz z rodzinami mieli okazję spędzić wspólnie czas na wspólnej agape.

(MK)