Wizytacja radnych generalnych w Polsce

Strona główna Aktualności Wizytacja radnych generalnych w Polsce
Wizytacja radnych generalnych w Polsce

W dniach 10-22 czerwca w Regionie Polska-Ukraina Towarzystwa Świętego Pawła odbyła się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzili wikariusz generalny, ks. Vito Fracchiolla, i radny generalny, br. Luigi Bofelli. Związana była ona z upływem kadencji przełożonego regionalnego, ks. Bogusława Zemana, i przygotowaniami do nominacji jego następcy.

Wizytatorzy odwiedzili wszystkie wspólnoty Regionu i odbyli indywidualne rozmowy z każdym paulistą. Rozpoznanie realiów, w jakich współbracia żyją i prowadzą działalność apostolską w Polsce i na Ukrainie, będzie podstawą do zredagowania listu, w którym Przełożony generalny przekaże swoje sugestie odnośnie do wyzwań, jakie czekają Zgromadzenie w najbliższej przyszłości.

Wizyta radnych generalnych była również okazją do przeprowadzenia sondażu wśród polskich paulistów w perspektywie ustanowienia nowego przełożonego Regionu Polska-Ukraina. Zostanie on nominowany przez Przełożonego Generalnego prawdopodobnie w pierwszych dniach lipca br.    

Wizytacja przebiegła w braterskiej atmosferze. Była wyrazem jedności Zgromadzenia i łączności naszego regionu z Zarządem Generalnym. Obecnie Region Polska-Ukraina jest jednym z osiemnastu samodzielnych okręgów Zgromadzenia, działającego w 33 krajach świata.

Zobacz galerię >

(BZ)