Dlaczego zostałem ministrantem?

Strona główna Aktualności Dlaczego zostałem ministrantem?
Dlaczego zostałem ministrantem?

 

„Kino jest aktem hojności Pana Boga dla ludzkości,

nieocenionym środkiem nauczania i apostolstwa:

dobry film odnosi większe skutki niż homilia”.

bł. Jakub Alberione   

 

 

30 czerwca 2018 roku Towarzystwo Świętego Pawła, podobnie jak cała Rodzina Świętego Pawła obchodziło swoją patronalną uroczystość Świętego Pawła Apostoła.

Tego dnia w domu pw. św. Pawła Apostoła we Lwowie pauliści zorganizowali warsztaty filmowe dla ministrantów. Zajęcia prowadzili: ks. Tomasz Wasilewski z Lublina i ks. Cyprian Kostrzewa z Lwowa, którzy przez szereg lat przygotowywali cotygodniowe wideokomentarze pt. „Kromka Słowa Bożego” (patrz: www.kromka.tv).

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej Mszy św. Następnie, po małym poczęstunku przystąpiono do części teoretycznej, w której prowadzący wyjaśnili jak przygotować własny film, aby był on interesujący i pożyteczny. Po wspólnym obiedzie uczestnicy warsztatów zabrali się do pracy, aby połączonymi siłami stworzyć dzieło filmowe, którego temat brzmiał: „Dlaczego zostałem ministrantem?”.

Podczas warsztatów nie zabrakło momentów pełnych skupienia i uwagi oraz tych bardziej radosnych i twórczych, co można zauważyć oglądając galerię zdjęć.

Spotkanie zakończyło się adoracją Najświętszego Sakramentu, która wraz z Mszą św. i Liturgią godzin stanowi nieodzowny składnik każdego dnia paulisty.

 

Zobacz galerię >

(asz)