Obudź do wiary, Mamo! - pielgrzymka na Ukrainie

Strona główna Aktualności Obudź do wiary, Mamo! - pielgrzymka na Ukrainie
Obudź do wiary, Mamo! - pielgrzymka na Ukrainie

„Modlitwa jest duszą apostolstwa,

a apostolstwo, które nie ma duszy, jest martwe

i nie wnosi nic w życie tego, kto je pełni,

ani nie będzie mogło przekazywać życia.

To Bóg posyła was do apostolstwa

i Bóg daje wam łaski”.

bł. Jakub Alberione

 

 

W dniu 10 lipca 2018 roku z Kamionki Buskiej i Śniatyna wyruszyły piesze pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej w Bołszowcach (www.bilsziwci.org/pl). Dzień później pątniczą drogę rozpoczęły grupy z Lwowa i Tarnopola. Pielgrzymi dotarli na miejsce 14 lipca.

Dzień później, w niedzielę celebrowano główne uroczystości ku czci Matki Bożej Bołszowskiej z udziałem arcybiskupa lwowskiego Mieczysława Mokrzyckiego. 

Wśród pielgrzymów wędrujących z Kamionki Buskiej był również paulista ks. Cyprian. Mimo kapryśnej pogody w dniach 14 i 15 lipca udało się także zorganizować stoisko naszej księgarni św. Pawła z Lwowa. Posługiwali w niej pauliści br. Tomasz i br. Adam oraz pani Zofia. Pielgrzymi, a także przybyli na uroczystości miejscowi mieszkańcy chętnie korzystali z oferty naszej księgarni.

Sanktuarium w Bołszowcach powstało na początku XVII wieku. Posługiwali w nim bracia karmelici. W roku 1777 obraz Matki Bożej Bołszowskiej otrzymał korony papieskie. Po II wojnie światowej karmelici musieli opuścić klasztor, a kościół został zamknięty.

W 2001 roku zrujnowanym obiektem zaopiekowali się bracia franciszkanie, którzy krok po kroku przywracają mu dawny blask. Przy Sanktuarium zorganizowali oni także Centrum Pokoju i Pojednania Polsko-Ukraińskiego.

Zobacz galerię >

 

(asz)