Inauguracja kursu dla międzynarodowej grupy juniorystów

Strona główna Aktualności Inauguracja kursu dla międzynarodowej grupy juniorystów
Inauguracja kursu dla międzynarodowej grupy juniorystów

W sobotę pierwszego września w Bazylice Królowej Apostołów w Rzymie, miała miejsce uroczysta inauguracja kursu o dla międzynarodowej grupy juniorystów Towarzystwa Świętego Pawła. To już trzeci z kolei tego typu cykl formacyjny przygotowujący do złożenia profesji wieczystej. Miejsce inauguracji kursu zostało wybrane nie przypadkowo. W kaplicy, gdzie znajdują się doczesne szczątki bł. ks. Jakuba Alberionego, sprawowana była Mszy Świętej, której przewodniczył generał Towarzystwa Świętego Pawła, ks. Valdir Josè de Castro. Nawiązując do treści czytań biblijnych z tego dnia ojciec Generał zauważył potrzebę pielęgnowania otrzymanego od Założyciela dziedzictwa i przekazania go przyszłym pokoleniom. Zachęcał do odwagi na drodze pomnażania otrzymanych od Boga talentów, co jest możliwe wtedy, gdy posiada się cnotę miłości. 

Podczas Eucharystii każdy juniorysta otrzymał egzemplarz Biblii oraz różaniec. W ten sposób zostało podkreślone, że życie paulisty musi być skoncentrowane na rozważaniu słowa Bożego, a najlepszą przewodniczką w realizacji tego zadania jest Maryja, Królowa Apostołów.

W Mszy Świętej uczestniczyli także nowicjusze Towarzystwa Świętego Pawła, którzy przygotowali oprawę muzyczną. Po zakończeniu Eucharystii junioryści i nowicjusze odwiedzili chorych braci w infermerii “Timoteo Giaccardo”, znajdującej się niedaleko bazyliki. Był to kolejny moment wyrażający braterstwo wspólnoty zakonnej.

Po około trzech miesiącach wcześniejszej nauki języka włoskiego, kurs formacyjny rozpoczęło 14 juniorystów z 9 krajów: Levy (Filipiny), Guilherme (Brazylia), Gillon (Kongo), Danielle (Korea), Paweł (Polska), Carlos (Meksyk), Alain (Kongo), Praveen (Indie), Paweł Adam (Polska), Keiv (Filipiny), Fabian (Kolumbia), Vincent (Kongo), Reinaldo (Wenezuela) i Anthony (Filipiny). Opiekunem – referentem wspólnoty juniorackiej, mieszkającej obecnie w Casa Divin Maestro w Ariccia, jest ks. Sajith Cyriac (Indie).

Zobacz galerię >

(PL)