XIII Zgromadzenie Regionalne Regionu Polska-Ukraina Towarzystwa Świętego Pawła cz.2

Strona główna Aktualności XIII Zgromadzenie Regionalne Regionu Polska-Ukraina Towarzystwa Świętego Pawła cz.2
XIII Zgromadzenie Regionalne  Regionu Polska-Ukraina Towarzystwa Świętego Pawła cz.2

„Jedność wszystkich członków dokonuje się przede wszystkim przez pokorne otwarcie się na Słowo Boże, przez sprawowanie Eucharystii i uczestniczenie we wspólnym apostolstwie”

(Konstytucje TŚP 19)

Drugi dzień Zgromadzenia Regionalnego rozpoczęliśmy uroczystą Eucharystią, której przewodniczył metropolita częstochowski abp. Wacław Depo.

W wygłoszonej homilii Arcybiskup przypomniał, jak ważne w życiu wspólnotowym jest codzienne budowanie jedności pomiędzy członkami zgromadzenia oraz między zgromadzeniem a współczesnym człowiekiem. Kończąc homilię zachęcił nas słowami: „Włóżmy na nowo nasze ręce w dłonie Chrystusa i nie bójmy się ciemności. To jest pewniejsze niż wszelkie światło i znajomość drogi”.

Drugi dzień Zgromadzenia Regionalnego tradycyjnie poświęcony jest relacjom podsumowującym kończącą się kadencję. Ostatnie trzy lata, jako pierwszy w swoim wystąpieniu, omówił ks. Bogusław Zeman SSP, przełożony regionu w latach 2012-2018. Następnie poszczególni bracia odpowiedzialni za konkretne obszary życia wspólnotowego i apostolskiego podsumowali swoją pracę. Wśród nich byli przełożeni wspólnot, odpowiedzialni za instytuty agregowane do Towarzystwa Świętego Pawła oraz odpowiedzialni za apostolstwo.

Pod koniec dnia każdy z braci mógł zabrać głos w sprawach, jego zdaniem, istotnych dla przyszłości Zgromadzenia i misji przez nie prowadzonej. Dzień zakończyliśmy wspólną modlitwą.

Zobacz galerię >