CZTERY TYGODNIE – CZTERY WEZWANIA JEZUSA – CZTERY SPOTKANIA

Strona główna Aktualności CZTERY TYGODNIE – CZTERY WEZWANIA JEZUSA – CZTERY SPOTKANIA
CZTERY TYGODNIE – CZTERY WEZWANIA JEZUSA – CZTERY SPOTKANIA

to akcja Towarzystwa Świętego Pawła, w ramach której księża i bracia pauliści zapraszają do podjęcia adoracji eucharystycznej opartej o przesłanie, jakie Jezus skierował do bł. Jakuba Alberionego, założyciela Zgromadzenia.

Oto, co sami mówią o akcji:

„Chcemy zacząć przybliżać wszystkim osobom z nami związanym naszą duchowość, treści, którymi żyjemy, które nas fascynują.

Pragniemy podzielić się z Wami tym, co mamy najcenniejszego, poprowadzić Was przez świat paulistów. Jesteśmy przekonani, że jest to duchowość na współczesne czasy, że dziedzictwo, jakie przekazał nam nasz Założyciel, bł. Jakub Alberione było faktycznie prorocze i na naszych oczach nabiera szczególnej doniosłości i głębi.

Zapraszamy Was zatem do wspólnego odkrywania. W akcji CZTERY SPOTKANIA prezentujemy sam rdzeń naszej tożsamości – Najświętszy Sakrament.

 

Na całym świecie w każdej kaplicy Rodziny Świętego Pawła – do której należy Towarzystwo Świętego Pawła czyli księża i bracia pauliści – tuż przy tabernakulum jest napis:

Nie bójcie się

Ja jestem z wami

Stąd chcę oświecać

Nawracajcie się nieustannie

 

Skąd się wziął i jaka jest jego historia?

Jest rok 1923, dziewięć lat od założenia Towarzystwa Świętego Pawła. Błogosławiony Jakub jest ciężko chory na gruźlicę; mówiąc krótko – umierający. W obliczu zbliżającej się śmierci niepokoi się o dzieła, które już powstały, o młodziutkie zgromadzenie.

I – Bóg go zaskakuje. Zostaje uzdrowiony. We śnie – czy też w wizji – przychodzi do niego Jezus, który wskazuje na Eucharystię, jako źródło uzdrowienia i mocy; źródło umocnienia. Jednocześnie wypowiada słowa, które Jakub Alberione uznaje za swego rodzaju duchowy program, wskazanie dla wszystkich paulistów oraz całej powstającej wtedy Rodziny. Słowa te tak bardzo poruszyły bł. Jakuba, że kazał je umieszczać w każdej kaplicy paulistów, tuż przy tabernakulum.

ADORACJA

Zapraszamy Was do skorzystania z dziedzictwa naszego Założyciela i włączenia się w akcję CZTERY SPOTKANIA. Będziemy spotykać się z Jezusem w Najświętszym Sakramencie i z pomocą bł. Jakuba będziemy nawiązywać z Nim dialog, rozmawiać z Nim. Każde spotkanie osnute jest wokół jednego wezwania Jezusa. I jeszcze bardziej – wokół naszego życia.

Na każdy tydzień proponujemy Wam rozważania do wzięcia przed Najświętszy Sakrament i krótki filmik. Dokładny opis kolejnych odsłon akcji i proponowanych przez nas rozważań znajdziecie na stronie www.edycja.com.pl. Filmy czekają nas Was na kanale YouTube paulusorgpl.

Tu możecie zobaczyć film 1-szy Nie bójcie się.

Zapraszamy!

pauliści