Noc księgarń

Strona główna Aktualności Noc księgarń
Noc księgarń

20 września, po zmroku, w ponad 100 księgarniach stacjonarnych w całej Polsce rozpoczęła się Noc Księgarń. W akcji wzięły udział także Księgarnie Świętego Pawła w Częstochowie, Lublinie, Rzeszowie i Wrocławiu. Na gości czekały wieczorne spotkania autorskie, wykłady, świadectwa i wiele innych atrakcji. To pierwsza taka noc w Polsce, ale według organizatorów - nie ostatnia.

– Jako Księgarnia św. Pawła w Częstochowie, poprzez tę Noc Księgarń inaugurujemy też coś więcej. Będziemy zapraszać na cykliczne wydarzenia do naszej księgarni. Chcemy być miejscem, które przyciąga ludzi nie tylko dobrą książką, ale przede wszystkim ludzi, którzy poszukują odpowiedzi na różnego rodzaju pytania. Te odpowiedzi można znaleźć w książkach, ale również rozmawiając ze sobą. Przede wszystkim chcemy zachęcać do rozważania Słowa Bożego, które jest trudne. Ponadto chcemy także pokazać, że jesteśmy – my, osoby wierzące mamy też jakąś ofertę i dzielić się tym, co jest dla nas najcenniejsze – mówił dla czestochowskie24.pl dyrektor Edycji Świętego Pawła, ks. Daniel Łuka.

W programie wydarzenia w Częstochowie znajdował się wykład: Noc wiary jako forma dialogu Boga z człowiekiem. Próby wyjaśnienia zjawiska nocy w Piśmie Świętym, świadectwa osób, które przeżyły swoją noc wiary z Bogiem, przeczytanie i egzegeza fragmentu Ewangelii J 3,1-21, wykład: Adoracja Jezusa Eucharystycznego jako forma przeżywania nocy z Bogiem. Prelegentami byli Księża i Bracia Pauliści. Podczas spotkania miał miejsce także panel dyskusyjny.

W Lublinie noc rozpoczęło spotkanie z ks. Arkadiuszem Paśnikiem, następnie warsztaty z Urzekającymi.pl na postawie książki Boska Kobieta, a na koniec gra w planszówki.

W Rzeszowie razem z ks. Maciejem Gierulą odbyła się dyskusja na temat młodych w Kościele, a we Wrocławiu noc można było spędzić na grach planszowych.

Jak widać program, choć bardzo różnorodny wpisywał się w misję zgromadzenia paulistów: o wszystkim po chrześcijańsku.

 

 

Zobacz galerię >