Wizytacja Radnego Generalnego

Strona główna Aktualności Wizytacja Radnego Generalnego
Wizytacja Radnego Generalnego

W dniach 16 – 22 września w Regionie Polska – Ukraina Towarzystwa Świętego Pawła miała miejsce wizytacja radnego generalnego ks. Saluda Paredsa.

Zgodnie z zakonną tradycją, w rok po objęciu urzędu przez Przełożonego Regionalnego, ks. Wojciecha Turka, miała miejsce wizytacja weryfikacyjna przeprowadzona w imieniu Przełożonego Generalnego przez jednego z jego radnych. Rolę wizytatora pełnił ks. Salud Paredes SSP.

Przez kilka dni ks. Salud rozmawiał ze wszystkimi odpowiedzialnymi za poszczególne sektory życia zakonnego i apostolskiego Towarzystwa Świętego Pawła. Celem wizytacji było sprawdzenie na ile oraz w jaki sposób realizowane są linie rozwoju wytyczone przez wszystkich Braci na okres trzech lat kadencji Prowincjała i jego Rady. Wielkim zainteresowaniem wizytatora cieszyła się też młoda wspólnota paulistów na Ukrainie.

Dziękujemy ks. Saludowi za poświęcony czas, za wszystkie rozmowy prowadzone w klimacie wielkiego braterstwa oraz za każde słowo, pomoc, radę i przede wszystkim za jego osobiste świadectwo życia.

Zobacz galerię >