Pauliści na Targach Książki w Krakowie

Strona główna Aktualności Pauliści na Targach Książki w Krakowie
Pauliści na Targach Książki w Krakowie

Już od czwartku 24 października w Krakowie odbywają się 23. Międzynarodowe Targi Książki. Potrwają do niedzieli 27 października. Nasze wydawnictwo, Edycję Świętego Pawła, znajdziecie na stoisku C8 w Hali Wisła.


Z okazji targów Edycja Świętego Pawła przygotowała wiele nowości, które z pewnością zaspokoją najbardziej wymagające gusta. W pierwszej kolejności uwadze naszych czytelników polecamy jeszcze pachnącą farbą drukarską książkę ks. Arkadiusza Paśnika – „Życie”. Ludzkie historie mistrzowsko uchwycone i z finezją zatrzymane na kartach tej niezwykłej książki to zaproszenie czytelnika we frapującą podróż. Wymagającą, pełną wybojów i zakrętów, ale zdumiewająco prawdziwą, szczerą, zachwycającą bogactwem odczuć i emocji. Ksiądz Paśnik pokazuje, na czym polega istota życia, jak żyć, kim jest człowiek. Książka jest doskonałą lekturą dla wszystkich stawiających pytania i poszukujących Prawdy.

Doktor Paweł Grabowski promował swoją książkę pt. „Dziadek Franek”. To publikacja niezwykła i bardzo ważna. Ciepła, mądra i refleksyjna opowieść o relacjach rodzinnych, o potrzebie szczerej rozmowy nawet na najtrudniejsze tematy, o tym, jak wspólnie z dziećmi dzielić radości życia i jego smutki. Bohater książki, Antek, ma 7 lat. Mieszka w bloku z rodzicami i siostrą. Ma też ukochanego dziadka, Frania. Któregoś dnia okazuje się, że dziadek jest chory i musi przejść operację. Rodzina krok po kroku towarzyszy mu w chorobie i odchodzeniu z tego świata. Do przeczytania zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, będzie szczególnie pomocna rodzinom z dziećmi, doświadczającym bólu rozstania z bliską osobą.

Mikołaj Gospodarek to kolejny z naszych autorów. Udowadnia on, że Polska nieodmiennie urzeka, fascynuje i zachwyca. Od lat podróżując przez kraj nad Wisłą, ze skrupulatnością reportażysty dokumentuje mijane miejsca. Prezentowana książka to pokłosie jego wieloletnich podróży i laurka wystawiona Polsce. Krajowi bogatemu zarówno w zabytki, fascynujące miasta, jak i zapierające dech w piersiach krajobrazy; krajowi, który fotograf pokochał całym sercem.

Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych czytelnikach. Z nimi w sobotę 26 października w godzinach 14.30-15.45 spotka się Jagoda Michalak, autorka „Wysp Koralowych”. Bohater powieści – Mikołaj to mieszkaniec tytułowych Wysp Koralowych na Oceanie Tęczowym. Beztrosko spędza czas, marząc o przeżyciu czegoś wyjątkowego. Odkryciu nieznanych lądów i wyruszeniu w daleką podróż. Niespodziewanie pragnienie staje się rzeczywistością, gdy tata wyjawia mu tajemnicę. Otóż dawno temu mędrzec, zwany Pustelnikiem, napisał księgę pełną mądrości. Jej kartki przez lata się pogubiły. Odnaleźć je może tylko mały chłopiec. Mikołaj podejmuje wyzwanie rzucone przez los i wyrusza na spotkanie przeznaczenia. Czy uda mu się dotrzeć aż na Dziewiątą Wyspę i co z tego wyniknie? Kogo tam pozna? Książka ta to gratka dla miłośników przygód i małych odkrywców.

Uwadze polecamy również pozycje s. Anny Marii Pudełko. Siostra Anna to apostolinka, psychopedagog powołań. Pomaga młodym ludziom odkrywać sens życia i indywidualną drogę rozwoju. Prowadzi wykłady, warsztaty i rekolekcje dla osób konsekrowanych, kapłanów i małżeństw. Jest autorką naszych bestsellerowych publikacji „Maryja wie lepiej”, „Kobieta w pełni szczęśliwa”, „Różaniec dla dwojga”.

Dla poszukiwaczy okazji mamy dobrą wiadomość. Na całą ofertę targową przygotowaliśmy rabat w wysokości 25 procent. A będzie w czym wybierać. Gama naszych produktów jest naprawdę szeroka. Znajdzie się zarówno coś dla czytelników książek teologicznych, psychologicznych, duchowych, jak i pasjonatów biografii, świadectw, a nawet osób zaczytujących się w powieściach. Oczywiście, nie zabraknie naszej najważniejszej pozycji – Pisma Świętego w różnych formatach, w najnowszym przekładzie opracowanym przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. A także bogatej oferty prezentowej na różne okazje: ślub, chrzest czy Pierwszą Komunię Świętą. Będą kalendarze, terminarze, liczne audiobooki, e-booki oraz płyty z muzyką.

A wszystko to w Międzynarodowym Centrumu Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9, stoisko: C8, Hala Wisła.

Zapraszamy!