Pauliści na Ukrainie celebrowali Niedzielę Słowa Bożego

Strona główna Aktualności Pauliści na Ukrainie celebrowali Niedzielę Słowa Bożego
Pauliści na Ukrainie celebrowali Niedzielę Słowa Bożego

26 stycznia 2020 r. z inicjatywy paulistów, w mieście Jaworów na Ukrainie, odbyła się Niedziela Słowa Bożego. Inicjatywa ta była odpowiedzią na list apostolski papieża Franciszka, który III niedzielę zwykłą ustanowił w Kościele katolickim Niedzielą Słowa Bożego.

Centralnym wydarzeniem Niedzieli Słowa Bożego była Msza Święta sprawowana w miejscowej wspólnocie parafialnej przez ks. Mariusza Krawca SSP, podczas której miały miejsce, zgodnie z wytycznymi Ojca Świętego: uroczysta intronizacja Księgi Pisma Świętego oraz homilia poświęcona Biblii i jej znaczeniu w życiu każdego chrześcijanina.

Po zakończeniu Mszy Świętej odbyło się w kościele spotkanie poświęcone czytaniu Pisma Świętego, połączone z wprowadzeniem w praktykę lectio divina. Prowadził je br. Adam Szczygieł SSP. Wierni jaworowskiej parafii, która jest dwujęzyczna (liturgia sprawowana jest w języku polskim i ukraińskim) mieli również możliwość zakupu Pisma Świętego oraz książek związanych z tematyką biblijną. Literatura była dostępna w obu  używanych w parafii językach.

Natomiast w parafii Szczelczyska, w archidiecezji lwowskiej, Niedzielę Słowa Bożego celebrował ks. Cyprian Kostrzewa SSP.

Tego samego dnia, także wieczorna audycja Katolickiego Programu Radiowego we Lwowie poświęcona była tematyce Niedzieli Słowa Bożego.

Zobacz galerię >