Dzień powołaniowy w Częstochowie

Strona główna Aktualności Dzień powołaniowy w Częstochowie
Dzień powołaniowy w Częstochowie

Dnia 6 lutego 2020 r. w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie, jak co roku, odbył się Dzień Powołaniowy. Szkoła gościła przedstawicieli Rodziny Świętego Pawła – ks. Tomasza Wasilewskiego, paulistę oraz s. M. Aleksandrę Szyborską, Uczennicę Boskiego Mistrza, którzy podzielili się swoim doświadczeniem życia konsekrowanego.

Każda z klas uczestniczyła w dwóch spotkaniach, które poprowadzili, zaproszeni goście. Ks. Tomasz, opowiedział o misji paulistów oraz istocie życia konsekrowanego, na które należy spojrzeć nie przez pryzmat rezygnacji, ale dokonanego wyboru najwyższej wartości jaką jest relacja z Bogiem. W trakcie lekcji pokazał kilka filmików jakie wprowadziły uczniów w temat oraz życie i działalność Rodziny Świętego Pawła.

Siostra Aleksandra, opowiadała o swojej pracy w radiu Jasna Góra, o tym jak, to jest być siostrą zakonną, jak czuje miłość Boga i jak Mu ją okazuje, jak Mu służy. Życie konsekrowane porównała do miłości małżonków, która również jest na całe życie, i polega na całkowitym oddaniu się współmałżonkowi. Ważnym momentem tego spotkania, była przedłużona modlitwa serca, którą siostra zaanimowała. Dziękując za to spotkanie, siostra dodała: „Czułam się słuchana”.

Między spotkaniami licealiści uczestniczyli, jak co tydzień w czwartek, we Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Tomasz. Wspólna modlitwa obejmowała osoby konsekrowane, prośbę o nowe powołania oraz sprawy szkoły.

Zobacz ZDJĘCIA >>