Spotkanie dziennikarzy i redaktorów pracujących we Lwowie

Strona główna Aktualności Spotkanie dziennikarzy i redaktorów pracujących we Lwowie
Spotkanie dziennikarzy i redaktorów pracujących we Lwowie

Dziennikarze-wolontariusze Katolickiego Programu Radiowego oraz redaktorzy prowadzonego na Ukrainie przez paulistów Wydawnictwa Świętego Pawła spotkali się w sobotę 26 września 2020 r. w Brzuchowicach koło Lwowa na pikniku rodzinnym.

Rozpoczął się on od wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem oraz Mszy św. Przewodniczył jej ks. Cyprian Kostrzewa SSP, a homilię wygłosił ks. Mariusz Krawiec SSP. W jej trakcie ks. Mariusz, który pełni funkcje dyrektora programu i wydawnictwa, zwrócił uwagę zebranych na fakt, że jako osoby pracujące w mediach katolickich, pełnią ważną rolę w dziele ewangelizacji. Jednocześnie podziękował im za zaangażowanie w pracę redakcyjną, zwłaszcza w trudnym okresie pandemii COVID-19. 

Po wspólnej modlitwie była także czas na odpoczynek na świeżym powietrzy, gry i zabawy dla dzieci oraz grill.

Katolicki Program Radiowy we Lwowie jest polskojęzycznym programem emitowanym w każdą niedzielę od godz. 19.00 do 21.00 na lwowskich falach 106,7 FM, a także w internecie: www.programkatolicki.org. Odpowiedzialni za program są pauliści.

Wydawnictwo Świętego Pawła (Видавництво Святого Павла) działa na Ukrainie od 2016 roku. Wydaje w języku ukraińskim książki o charakterze religijnym. Strona internetowa: www.sviatyipavlo.com.

W spotkaniu brali udział br. Adam Szczygieł SSP, a także przybyły niedawno do Lwowa br. Tomasz Panas SSP oraz nowicjusz Adrian Kobyłka.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>