Hymn Roku Biblijnego - wideoklip

Strona główna Aktualności Hymn Roku Biblijnego - wideoklip
Hymn Roku Biblijnego - wideoklip

"Aby Słowo Pańskie szerzyło się" – to wezwanie z listu św. Pawła do Tesaloniczan (2 Tes 3, 1) jest hasłem przewodnim Roku Biblijnego, który jest przeżywany we wszystkich instytutach zakonnych Rodziny Świętego Pawła.

Z tej okazji powstał wyjątkowy utwór muzyczny, który skomponował ks. Bogusław Zeman SSP. Jest to jeden z czterech oficjalnych hymnów Roku Biblijnego, jedyny w języku polskim. Pozostałe utwory powstały na innych kontynentach i w innych językach, a ich autorami są utalentowanie przedstawiciele różnych instytutów Rodziny Świętego Pawła. Hymny te można znaleźć na stronie www.sobicain.org

W prezentowany polskim utworze jego autor opowiada o efektach naszego spotkania ze Słowem Bożym. Przede wszystkim jest to Słowo zachęty, które może być wypowiadane do nas szeptem. Jest subtelnym wyznaniem miłości Boga do człowieka i przez to wlewa pokój w nasze serca. Jest także zaproszeniem do wejścia na drogę duchowej przemiany i dawania świadectwa – zawsze jednak w bliskiej relacji i z nieustanną pomocą ze strony Stwórcy.

Zachęcamy do wysłuchania polskiego hymnu i obejrzenia wideoklipu, który powstał dzięki zaangażowaniu zarówno księży i braci paulistów, jak również licznych świeckich współpracowników.

Mamy nadzieją, że rozpoczynający się Rok Biblijny będzie czasem, gdy Słowo Boże wyda jak najobfitsze owoce w naszych sercach i w kręgach naszych rodzin oraz wspólnot.