Święto patronalne w Księgarni Świętego Pawła w Lublinie

Strona główna Aktualności Święto patronalne w Księgarni Świętego Pawła w Lublinie
Święto patronalne w Księgarni Świętego Pawła w Lublinie

W wigilię uroczystości świętych Apostołów Piotra i Pawła - 28 czerwca wieczorem w Księgarni Świętego Pawła w Lublinie obchodziliśmy święto patronalne. Inicjatywę obchodzenia tego wydarzenia księgarnia zapoczątkowała 4 lata temu. W spotkaniu na żywo oraz online, dzięki relacji na social mediach, w przylegającym do księgarni podwórku, uczestniczyła rzesza klientów, sympatyków oraz przyjaciół księgarni. Dla wszystkich przygotowano upominki oraz specjalne rabaty na książki.

W tym roku gościła u nas jedna z autorek Edycji Świętego Pawła siostra Benedykta Karolina Baumann OP – dominikanka, polonistka, katechetka, reżyser młodzieżowej grupy teatralnej „Dzikie Koty”, pisarka, twórczyni bloga „Zakonnica bez przebrania”. W sposób niezwykle barwny opowiadała o swoich dwóch powieściach: „Na końcu schodów” (wydanej przez Wydawnictwo Diecezjalne w Sandomierzu) i „Niebie w kolorze popiołu” (wydanej przez Edycję Świętego Pawła).

W rozmowie, którą niezwykle ciekawie poprowadził dr hab. Lech Giemza, wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, pojawiły się również inne zagadnienia i wątki m.in. o tradycji chrześcijańskiej w kulturze, inspiracji literackich siostry Benedykty, literaturze romantycznej, pozytywistycznej i wojennej.

Spotkaniu towarzyszył chór Gospeople z Lublina na czele z dyrygentką Magdaleną Stopą oraz menagerem Adrianem Dang Xuanem, który porwał publiczność dynamicznymi hitami gospel oraz utworami uwielbieniowymi. Na końcu wszyscy uczestnicy spotkania zaśpiewali wraz chórem „Oh, happy day” - przebój z filmu „Zakonnica w przebraniu”. Chętni mogli się też osobiście spotkać z siostrą Benedyktą i uzyskać autograf. Możemy potwierdzić: to był naprawdę udane świętowanie!

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za wspólnie spędzony czas, patronatowi honorowemu Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej oraz patronatowi medialnemu lubelskiego oddziału Gościa Niedzielnego za wsparcie naszej inicjatywy.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz relacji z wydarzenia:

Galeria >>>

 

 

Paweł Lipa

Iwona Kmiecik