Zgromadzenie Regionalne Towarzystwa Świętego Pawła

Strona główna Aktualności Zgromadzenie Regionalne Towarzystwa Świętego Pawła
Zgromadzenie Regionalne Towarzystwa Świętego Pawła

W dniach 27 września – 2 października w Częstochowie odbywa się Zgromadzenie Regionalne (Kapituła) Towarzystwa Świętego Pawła, pod przewodnictwem mianowanego na drugą kadencję ks. Wojciecha Turka SSP. W Zgromadzeniu Regionalnym bierze udział także Przełożony Generalny, ks. Valdir José De Castro SSP, który przybył do Polski z Rzymu. Kapituła Towarzystwa Świętego Pawła, w której biorą udział wszyscy Profesi Regionu Polska-Ukraina, jest najwyższą formą władzy i od powziętych na niej postanowień zależeć będzie kolejne trzy lata działalności apostolskiej Zgromadzenia.

Obecna kadencja wpisuje się w niełatwy czas dla Kościoła i świata. Pauliści, świadomi swojej misji głoszenia Dobrej Nowiny o zbawieniu wszystkim i w każdym czasie, nie zamierzają stać z boku. Znalezienie jednak właściwych form docierania do współczesnych ludzi staje się nie lada wyzwaniem.

W dobie różnych kryzysów, które nie omijają także życia zakonnego coraz większej uwagi i zaangażowania wymaga dbanie o osobistą świętość tych, którzy idąc za głosem powołania, oddali się całkowicie na służbę Bogu i Kościołowi. Dlaczego to jest dziś takie ważne? Ponieważ Bóg nie raz potwierdzał w historii, że skuteczne okazują się nawet najuboższe środki, pod warunkiem, że używają ich ludzie całkowicie Mu oddani.

W czasie Zgromadzenia Regionalnego odbędą się dwie sesje. Pierwsza dotyczyć będzie spraw związanych z Regionem Polska-Ukraina. Druga będzie poświęcona omówieniu zagadnień związanych ze zbliżającą się Kapitułą Generalną, zaplanowaną dla całego Zgromadzenia na luty 2022 r., w Rzymie.