Pauliści zakończyli Zgromadzenie Regionalne

Strona główna Aktualności Pauliści zakończyli Zgromadzenie Regionalne
Pauliści zakończyli Zgromadzenie Regionalne

W sobotę 2 października 2021 r. zakończyło się trwające sześć dni Zgromadzenie Regionalne (kapituła) Towarzystwa Świętego Pawła. Brało w nim udział 27 paulistów z czterech wspólnot w Polsce (Częstochowa, Masłońskie, Warszawa, Lublin) oraz ze wspólnoty we Lwowie (Ukraina). Wszystkie te wspólnoty tworzą Region Polsko-Ukraiński Towarzystwa Świętego Pawła.

W trakcie pierwszych pięciu dni pauliści podsumowali ostatnie trzy lata działalności zgromadzenia w Polsce i na Ukrainie, a także wyznaczyli linie programowe na lata 2021-2024. Myślą przewodnią najbliższych trzech lat będzie hasło: „Odnowić komunię z Bogiem i ze sobą nawzajem, aby proroczo głosić radość Ewangelii współczesnym ludziom”.

Na zakończenie piątkowego dnia obrad zostali wybrani także Radni Regionalni, którzy wraz z Przełożonym Regionalnym ks. Wojciechem Turkiem tworzyć będą Zarząd Regionalny. Zostali nimi ks. Bogusław Laskowski, dotychczasowy Przełożony domu rekolekcyjnego paulistów w Masłońskim koło Częstochowy, oraz ks. Przemysław Kosior, Dyrektor handlu i dystrybucji w wydawnictwie Edycja Świętego Pawła w Częstochowie.

W Zgromadzeniu Regionalnym paulistów z Polski i Ukrainy wziął udział przybyły z Rzymu Przełożony Generalny zgromadzenia ks. Valdir José  De Castro, który także przewodniczył posiedzeniu pierwszej nowoukonstytuowanej Rady Regionalnej, jaka zebrała się tuż po wyborze radnych 1 października.

Na sobotę 2 października odbyła się Sesja Zgromadzenia Regionalnego poświęcona przygotowaniom do XI Kapituły Generalnej zgromadzenia, która odbędzie się we Włoszech w lutym 2022 roku. W jej trakcie został wybrany delegat na Kapitułę Generalną, którym jest ks. Mariusz Krawiec, dotychczasowy przełożony paulistów we Lwowie, oraz jego zastępca – br. Zbigniew Gawron, który pojedzie na kapitułę w sytuacji, gdyby wybrany delegat nie był w stanie na nią pojechać. Ks. Mariusz Krawiec będzie na kapitule, wraz z ks. Wojciechem Turkiem, Przełożonym Regionalnym, reprezentować Region Polsko-Ukraiński Towarzystwa Świętego Pawła.

Zobacz galerię >>>