O Guadalupe we lwowskiej księgarni paulistów

Strona główna Aktualności O Guadalupe we lwowskiej księgarni paulistów
O Guadalupe we lwowskiej księgarni paulistów


11 października 2021 r. lwowską księgarnię paulistów odwiedził Carl A. Anderson, współautor książki „Matka Boża z Guadalupe. Matka Cywilizacji Miłości” („Our Lady of Guadalupe: Mother of the Civilization of Love”) i wieloletni Najwyższy Rycerz Rycerzy Kolumba. Książka ta ukazała się w lipcu b.r. w przekładzie ukraińskim („Гваделупська Богородиця - Матір цивілізації любові”), i została wydana nakładem naszego lwowskiego wydawnictwa.


Carl A. Anderson podczas niedawnej wizyty w Polsce otrzymał prestiżową nagrodę TOTUS TUUS, jaką przyznaje Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Konferencji Episkopatu Polski. Na Ukrainie Carl A. Anderson odwiedził Lwów, a także Kijów, gdzie m.in. odbyła się prezentacja książki o Matce Bożej z Gaudalupe.

Książka opowiada o historii kultu Matki Bożej z Guadalupe od XVI wieku do dnia dzisiejszego i o roli, jaką jej orędzie pełniło – i nadal pełni – w procesie dynamicznych przemian religijnych i kulturowych przede wszystkim na kontynencie amerykańskim.

Wizyta Carla A. Andersona we Lwowie była okazją do spotkania z pracownikami naszego lwowskiego wydawnictwa, którzy bezpośrednio byli zaangażowani w publikację tej książki.