50. rocznica śmierci bł. ks. Jakuba Alberionego

Strona główna Aktualności 50. rocznica śmierci bł. ks. Jakuba Alberionego
50. rocznica śmierci bł. ks. Jakuba Alberionego


Liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jakuba Alberionego – Założyciela Rodziny Świętego Pawła – przypada 26 listopada, w dzień jego odejścia do wieczności. W tym roku, w 50-tą Rocznicę śmierci bł. Jakuba Alberionego, przedstawiciele całej Rodziny Świętego Pawła udadzą się 27 listopada do Torunia, do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, aby podczas uroczystej Mszy św. o godz. 12:00, złożyć tam relikwie swojego Błogosławionego Założyciela i wypraszać łaski przez jego wstawiennictwo.

Uroczystości tej towarzyszy także wydanie przez Pocztę Polską okolicznościowej karty pocztowej, poświęconej bł. ks. Jakubowi Alberione. Kart ta będzie dostępna w Polsce od dnia 26 listopada br.

Na okoliczność tej okrągłej rocznicy ks. Sławomir Sznurkowski SSP przeprowadził wywiad z Przełożonym Generalnym Towarzystwa Świętego Pawła ks. Valdirem José De Castro SSP, w którym Przełożony Generalny przybliża postać bł. ks. Jakuba Alberionego i pokazuje aktualność jego charyzmatu i misji we współczesnym świecie.

[Link do wywiadu: www.youtube.com ]

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w te wydarzenia, a przede wszystkim zachęcamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo bł. ks. Jakuba Alberionego. Niech głoszenie Ewangelii poprzez środki społecznego przekazu dociera do współczesnych ludzi i niesie im prawdziwą nadzieję, pokój i pewność zbawienia w Chrystusie.

Chcesz dowiedzieć się wiecej o bł. ks. Jakubie Alberione? Kliknij TUTAJ >