Papież do Rodziny św. Pawła: wybierzcie media jako waszą ambonę

Strona główna Aktualności Papież do Rodziny św. Pawła: wybierzcie media jako waszą ambonę
Papież do Rodziny św. Pawła: wybierzcie media jako waszą ambonę

25 listopada 2021 roku, podczas audiencji dla Rodziny Świętego Pawła, Papież Franciszek zachęcił do naśladowania bł. Jakuba Alberione w rozpoznawaniu znaków czasu i w docieraniu do współczesnych ludzi z orędziem Jezusa Chrystusa. „Wasz Założyciel z dalekowzrocznością potrafił dostrzec potrzebę krzewienia Słowa Bożego przy użyciu skutecznych narzędzi, jakie oferuje postęp technologiczny” – powiedział Ojciec Święty.
 
Franciszek przypomniał, że błogosławiony, za założyciela Rodziny Świętego Pawła uważał samego św. Pawła, co czyni wszystkich jej członków duchowymi synami i córkami Apostoła Narodów. Opisując znaczenie postaci ks. Alberione, Franciszek przywołał i rozwinął słowa swojego poprzednika, św. Pawła VI.

„Postać tego świadka widać w «portrecie», który namalował św. Paweł VI: pokorny, milczący, niestrudzony, zawsze czujny i pochłonięty myślami, które biegły od modlitwy do pracy, zawsze z zamiarem szukania «znaków czasu», to znaczy najbardziej pomysłowych sposobów dotarcia do dusz. Dał Kościołowi nowe środki wyrazu, aby ożywić i rozszerzyć apostolat, nowe możliwości i nową świadomość ważności jego misji we współczesnym świecie i przy użyciu współczesnych środków. Te wyrażenia dotyczą was, indywidualnie i jako rodziny zakonnej. Stawiają wam pytanie o konkretność waszego życia jako osób konsekrowanych, które dzięki modlitwie otrzymują zdolność wglądu w «znaki czasu», aby dostosować projekty apostolskie do sytuacji i potrzeb współczesnych ludzi. Za przykładem bł. Jakuba Alberione, wy również wybierzcie media jako waszą «ambonę», abyście mogli uczynić Jezusa Chrystusa znanym ludziom za pomocą środków naszych czasów. Nie zapominajcie jednak nigdy o modlitwie. Jeśli komunikuję się z całym światem, a nie z Panem, to nic dobrego z tego nie będzie. Liczy się praca i modlitwa.“

W dniu liturgicznego wspomnienia ks. Jakuba Alberione zostanie odprawiona Msza przy jego grobie, której będzie przewodniczył kard. Marcello Semeraro. Zostanie także otwarte muzeum błogosławionego oraz zostanie zaprezentowany specjalny numer „Famiglia Cristiana” poświęcone apostołowi mediów.

Za: www.vaticannews.va