Relikwie bł. ks. Jakuba Alberionego w Toruniu

Strona główna Aktualności Relikwie bł. ks. Jakuba Alberionego w Toruniu
Relikwie bł. ks. Jakuba Alberionego w Toruniu

W pięćdziesiątą rocznicę odejścia do wieczności bł. ks. Jakuba Alberionego przedstawiciele całej Rodziny Świętego Pawła w Polsce zgromadzili się dnia 27 listopada br. w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu na uroczystej Mszy świętej, aby dziękować Bogu za życie i dzieło swojego Założyciela. W tym dniu w toruńskim sanktuarium zostały złożone relikwie bł. ks. Jakuba Alberionego, który poświecił życie głoszeniu Ewangelii przy pomocy środków społecznego przekazu, takich jak kino, radio, prasa, telewizja, druk…

Mszy świętej w toruńskim sanktuarium przewodniczył ks. Wojciech Turek SSP Prowincjał Towarzystwa Świętego Pawła. Homilię wygłosił o. Tadeusz Rydzyk. Dziękował On m.in. za Rodzinę Świętego Pawła w Polsce, za jej charyzmat i pełnione apostolstwo. Zachęcał, aby na wzór bł. ks. Alberionego odczytywać znaki czasu i mieć wizję tego, co się chce robić dla Boga i Ewangelii. Na koniec dodał, że nigdy nie należy się zniechęcać, nawet jeśli jest trudno i piętrzą się różnego rodzaju przeszkody.

O włączeniu ks. Jakuba Alberionego w poczet błogosławionych Kościoła Katolickiego nie zdecydowały jego zaradność, poświecenie czy znaczące skutki podjętych przez niego dzieł. Powodem tym nie było także to, że założył wielką rodzinę zakonną, rozsianą po całym świecie. O jego świętości zdecydowało bezgraniczne i bezwarunkowe odpowiedzenie na dar i wezwanie Boga, który jako jedyny wie, w jaki sposób głosić światu Ewangelię o zbawieniu. Ks. Alberione jest więc świętym, ponieważ stał się doskonałym „narzędziem” w rękach Boga, który nieustannie z miłością zbawia świat i prowadzi wszystkich ludzi ku pełni wiecznego szczęścia.

50. rocznica śmierci bł. ks. Jakuba Alberionego stała się okazją do świętowania przez wszystkich członków Rodziny Świętego Pawła, rozsianych po wszystkich kontynentach. Rocznica ta jest z pewnością także bodźcem do refleksji i weryfikacji, w jaki sposób jest rozwijane dziedzictwo Założyciela, który cały czas, mimo upływu czasu, pozostaje niedoścignionym wzorem apostoła.

Zobacz galerię >

Wprowadzenie relikwii bł. Jakuba Alberione do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu