Niecodzienna wizyta

Strona główna Aktualności Niecodzienna wizyta
Niecodzienna wizyta

W dniach 7-9 stycznia 2022 r. pauliści z Warszawy gościli Krąg Wędrowników św. Andrzeja Boboli z 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy. Młodzi harcerze przybyli na wędrówkę pieszą po Lasach Kampinoskich. Ważnym momentem było wkroczenie poprzez obrzęd Eligo viam (Wybieram drogę) na ścieżkę pogłębionej formacji duchowej i religijnej, praktycznej i pedagogicznej przez najmłodszych członków Kręgu.

 

Spotkanie rozpoczęło się w piątek wymianą informacji na temat bieżących spraw, wspólną modlitwą oraz wieczorem gier planszowych. Sobotni dzień upłynął pod znakiem wędrowania. Po porannej Eucharystii skauci udali się do miejscowości Laski i w drogę, ścieżkami Puszczy Kampinoskiej. W tym czasie wysłuchali dwóch konferencji o stałym spowiednictwie oraz wspólnie modlili się modlitwą różańcową. Ważnym momentem było wspólne przygotowanie ambitnego posiłku. Po powrocie na nocleg był czas na kolację, rozważanie Pisma Świętego, modlitwę oraz dyskusje odnośnie dalszej działalności Kręgu.

W niedzielę również była uroczysta Eucharystia zakończona oddaniem czci relikwiom bł. Jakuba Alberionego oraz posiłek i wspólna Rada, po której skauci udali się do własnych domów. Wizyta była bardzo dobrym czasem wymiany doświadczeń, wspólnego poznawania się i planowania różnych projektów.

 

Zobacz zdjęcia >>