Niedziela Słowa Bożego na Ukrainie

Strona główna Aktualności Niedziela Słowa Bożego na Ukrainie
Niedziela Słowa Bożego na Ukrainie

23 stycznia 2022 r. w Niedzielę Słowa Bożego pauliści ze Lwowa udali się do Strzelczysk, Lipnik oraz Radenic, parafii leżących w archidiecezji lwowskiej, aby głosić tam Słowo Boże i rozpowszechniać Pismo Święte.

Podczas Mszy Świętych ks. Mariusz Krawiec SSP podkreślał jak wielką rolę w naszym życiu i w naszej kulturze odgrywa Pismo Święte i zachęcał do jego czytania oraz rozważania.

Po odprawionych liturgiach br. Adam Szczygieł SSP animował spotkania ze słowem Bożym według utrwalonej w Kościele, wielowiekowej tradycji Lectio divina. Następnie wierni mogli zaopatrzyć się w Pismo Święte oraz inne publikacje zawierające jego objaśniania i komentarze.

Parafie jakie odwiedzili pauliści, chociaż leżą na terenie Ukrainy, są parafiami polskojęzycznymi i cała liturgia sprawowana jest tam w języku polskim.

Założyciel paulistów, bł. Jakub Alberione mawiał: „Kto często bierze do ręki Biblię i karmi się nią codziennie, stopniowo zaczyna rozumować w sposób nadprzyrodzony”. Niech ta myśl będzie dla nas zachętą do częstego sięgania po słowo Boże.

Zobacz galerię >>>

 

asz