Pauliści na Targach Wydawców Katolickich

Strona główna Aktualności Pauliści na Targach Wydawców Katolickich
Pauliści na Targach Wydawców Katolickich

Wydawnictwa paulistów z Polski i Ukrainy wzięły udział w XXVII Targach Wydawców Katolickich jakie odbyły się w Warszawie w dniach 29 września – 2 października 2022 roku.

Edycja Świętego Pawła z Częstochowy oraz Wydawnictwo Świętego Pawła ze Lwowa zaprezentowały w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim nowości wydawnicze. Zorganizowały także spotkania autorskie m.in. z Angelą Calcagno z Włoch, autorką książki „Uciekłam od Szatana”, ks. Arkadiuszem Paśnikiem czy s. Anną Marią Pudełko AP. Na stoisku ukraińskiego Wydawnictwa Świętego Pawła książkę „Koralowe Wyspy”, jaka została wydana w Polsce i w Ukrainie, podpisywała Jagoda Michalak.

Szczególnego znaczenia nabrało także wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2022 jakie za książkę „Nie za blisko, nie za daleko”, wydaną przez Edycję Świętego Pawła odebrały autorki, ale także siostry ze zgromadzeń zakonnych należących do Rodziny Świętego Pawła: s. Anna Maria Pudełko, apostolinka i s. Judyta Pudełko, Uczennica Boskiego Mistrza.  

Udział w Targach Wydawców Katolickich dla paulistów jest zawsze dobrą okazją do spotkania z czytelnikami, autorami, a także z innymi wydawcami.

Obecność w Warszawie wydawnictwa ze Lwowa była możliwa dzięki zaproszeniu ze strony kierowanego przez ks. Romana Szpakowskiego SDB Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Dzięki temu wydawnictwo z Ukrainy, miało okazję wraz z innymi wydawcami ukraińskimi, zaprezentować swoją ofertę wydawniczą i książki, jakie powstały m.in. już w okresie trwającej wojny. Oba stoiska paulistów odwiedził także ordynariusz diecezji kijowsko- żytomierskiej bp Witalij Krywicki, który także był jednym z patronów tego wydarzenia.