Lwowscy radiowcy na opłatku u paulistów

Strona główna Aktualności Lwowscy radiowcy na opłatku u paulistów
Lwowscy radiowcy na opłatku u paulistów

19 grudnia 2022 r. w domu zakonnym paulistów we Lwowie odbyło się spotkanie opłatkowe redakcji Katolickiego Programu Radiowego we Lwowie. Mszy św. przewodniczył metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. W spotkaniu wzięła udział także Konsul Generalna RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz.

Doroczną tradycją redakcji programu katolickiego są spotkania opłatkowe. W tym roku miało ono szczególny charakter. Podczas Mszy św. lwowscy radiowcy pod przewodnictwem abp Mieczysława Mokrzyckiego dziękowali Bogu za lata pracy nad programem. Metropolita lwowski zachęcił obecnych do służenia prawdzie, zwłaszcza w tym trudnym czasie wojny. Jak podkreślił abp Mokrzycki: „podczas trwającej wojny, prawda obnaża postępowanie zła i demaskuje jego fałszywe przesłanki. Dlatego trzeba zawsze trzymać się prawdy i nie dać się zwieść”.

Polskojęzyczny Katolicki Program Radiowy powstał trzydzieści lat temu, w roku 1992. Od samego początku, aż po dzień dzisiejszy realizowany był w wydaniach cotygodniowych, w każdą niedzielę od godz. 19.00 do 21.00.

W 2014 r. metropolita lwowski powierzył kierowanie programem ks. Mariuszowi Krawcowi SSP. W jego realizacji brali udział także ks. Cyprian Kostrzewa SSP, br. Adam Szczygieł SSP, oraz w okresie odbywania swojego nowicjatu we Lwowie, kl. Adrian Kobyłka SSP.

25 grudnia 2022 r. odbędzie się ostatnia emisja programu na fali 106,7 FM we Lwowie. Wpływ wojny i zmieniająca się sytuacja demograficzna na Ukrainie wpłynęła na decyzję o jego zawieszeniu z końcem bieżącego roku.

Zobacz galerię >>>