Poświęcenie nowych pomieszczeń wydawnictwa paulistów we Lwowie

Strona główna Aktualności Poświęcenie nowych pomieszczeń wydawnictwa paulistów we Lwowie
Poświęcenie nowych pomieszczeń wydawnictwa paulistów we Lwowie

19 września 2023 r. we Lwowie odbyło się poświęcenie nowych pomieszczeń biurowych Wydawnictwa Świętego Pawła, jakie na Ukrainie prowadzą pauliści. Uroczystości przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej Edward Kawa OFM Conv., a brał w niej udział przełożony Regionu Polsko-Ukraińskiego Towarzystwa Świętego Pawła ks. Wojciech Turek SSP. Wydarzenie zbiegło się z porannym atakiem rosyjskich dronów, które we Lwowie zniszczyły m.in. magazyny organizacji Caritas Spes, w których znajdowała się pomoc humanitarna także z Polski.

Trwająca od 24 lutego 2022 r. wojna na Ukrainie sprawiła, że wielu ludzi poszukuje dobrej lektury duchowej, bo szuka odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Lwowscy pauliści wraz z pracownikami świeckimi Wydawnictwa Świętego Pawła starają się na te potrzeby odpowiedzieć. Działające na Ukrainie od 2016 r. wydawnictwo rozwija się nieustannie, stąd nie mieściło się już w swoich dotychczasowych niewielkich pomieszczeniach redakcyjnych. Właśnie dlatego rozszerzyło się o przestrzeń nowej redakcji. Poświęcenie nowych pomieszczeń rozpoczęło się od Mszy św. sprawowanej w kaplicy klasztoru paulistów. Przewodniczył jej bp Edward Kawa OFM Conv. Oprócz miejscowej wspólnoty paulistów brali w niej udział także pracownicy świeccy i współpracownicy wydawnictwa. Obecny był ks. Aleksander Kusy, referent do spraw środków społecznego przekazu w archidiecezji lwowskiej, oraz przybyłe z Chmielnickiego Siostry Uczennice Boskiego Mistrza, jakie wraz z paulistami tworzą założoną przez bł. Jakuba Alberionego Rodzinę Świętego Pawła.

Po zakończeniu Mszy św. nastąpiło poświęcenie nowych pomieszczeń redakcyjnych. Jak podkreślił bp Edward Kawa, w centrum życia każdego chrześcijanina powinno znaleźć się Słowo Boże, a rolą wydawnictwa jest to Słowo rozpowszechniać i czynić dostępnym dla każdego wierzącego. Jak zaznaczył dyrektor wydawnictwa, ks. Mariusz Krawiec SSP, w czasie wojny w Ukrainie wielu ludzi szuka dobrej literatury religijnej, a przed nami, jako katolickimi wydawcami, stoi odpowiedzialność, aby tym potrzebom zaradzić. Przybyły z Częstochowy przełożony Regionu Polsko-Ukraińskiego paulistów, ks. Wojciech Turek SSP, podziękował zarówno współbraciom, jak i świeckim pracownikom wydawnictwa za ich zaangażowanie w misję ewangelizacyjną na terenie Ukrainy, zwłaszcza w trudnym okresie pełnoskalowej wojny.

Zobacz galerię >>>