Effatha na Jasnej Górze

Strona główna Aktualności Effatha na Jasnej Górze
Effatha na Jasnej Górze

W dniu 9 marca 2024 r. na Jasnej Górze odbyły się Warsztaty Effatha podczas Paulińskiego Dnia Młodych. W spotkaniu wzięła udział młodzież z różnych parafii ojców paulinów w Polsce i na Słowacji. Ponad 170 uczestników zgłębiało temat odpowiedzialnego używania mediów społecznościowych.

 

W ramach bloku formacyjnego młodzież, która zgromadziła się w jasnogórskim Bastionie św. Barbary, uświadamiała sobie, w jaki sposób działa iluzja mediów i jak łatwo można zacząć ich używać w sposób, który negatywnie wpływa na życie. Warsztaty oparte były o świadectwo Roberta oraz młodych przedstawicieli Rodziny Świętego Pawła. W drugiej części młodzi uczestnicy warsztatów mogli zastanowić się nad własnym życiem poprzez różnorodne zajęcia w grupach oraz indywidualne.

 

Celem warsztatów nie było straszenie młodzieży przed negatywnym wpływem mediów społecznościowych, ale ukazanie kierunku zmian i podejmowania świadomej refleksji nad korzystaniem z tych mediów. Wszystko to odnosiło również do doświadczenia duchowego. W ramach spotkania odbyła się m.in. Eucharystia w kaplicy Matki Bożej.

 

Zobacz zdjęcia >>

Audycja w Radiu Jasna Góa >>