Święcenia kapłańskie

Strona główna Aktualności Święcenia kapłańskie
Święcenia kapłańskie

We wtorek 19 marca 2024 r. w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, dn Paweł Leonik z Towarzystwa Świętego Pawła przyjął z rąk biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej, Andrzeja Przybylskiego, święcenia kapłańskie w stopniu prezbiteratu. Uroczystość odbyła się w kaplicy Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza w Częstochowie.


„Ciągle wydaje mi się, że za mało zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym wydarzeniem dla wszystkich wierzących, dla Kościoła i świata są święcenia kapłańskie” – mówił w swojej homilii bp Andrzej Przybylski. Ksiądz biskup wielokrotnie podkreślał, jak ważny w dzisiejszych, trudnych czasach jest kapłan i że to Bóg sam wybiera sobie księży na narzędzie i napełnia ich największymi skarbami.

W tym uroczystym i ważnym dla całego Kościoła wydarzeniu uczestniczyli najbliżsi nowo wyświęconego kapłana, przedstawiciele Rodziny Świętego Pawła, a także liczne grono przyjaciół i znajomych.

Następnego dnia, 20 marca 2024 r. ks. Paweł odprawił swoją pierwszą Eucharystię w sanktuarium na Jasnej Górze, przy cudownym obrazie Matki Bożej.

Ksiądz Paweł Leonik urodził się w 1982 roku. Po odbytych studiach i kilku latach pracy zawodowej, w 2011 r. wstąpił do Towarzystwa Świętego Pawła. Po ukończeniu rocznego nowicjatu, 8 września 2014 r. złożył pierwsze śluby zakonne. Dokładnie pięć lat później złożył śluby wieczyste, a 14 sierpnia 2022 r. przyjął święcenia diakonatu.

Życzymy księdzu Pawłowi, aby na wzór Chrystusa, który nie przyszedł, aby Mu służono, ale żeby służyć, odnajdywał każdego dnia coraz większą radość w sprawowaniu sakramentów, głoszeniu Słowa Bożego i pełnieniu dzieł miłosierdzia wobec wszystkich, których Bóg postawi na jego drodze życia. Otaczamy go nieustanną modlitwą.

Zobacz galerię >>>