Generał paulistów z wizytą w Kongo

Strona główna Aktualności Generał paulistów z wizytą w Kongo
Generał paulistów z wizytą w Kongo

17 czerwca 2012 r. Przełożony Generalny Towarzystwa Świętego Pawła ks. Silvio Sassi rozpoczął swoją wizytę w Demokratycznej Republice Kongo.

 

Na międzynarodowym lotnisku Kinszasa-N'djili został przywitany przez ks. Rogera Wawa, pełniącego funkcję przełożonego regionalnego oraz ks. Roberto Pontiego, włoskiego paulistę, od kilku lat pracującego w Kongo. Oficjalne powitanie Ojca Generała miało miejsce w kaplicy św. Pawła, w domu wspólnoty juniorackiej. Jako znak przyjaźni i życzliwości junioryści, postulanci i aspiranci ofiarowali gościowi z Rzymu typową koszulę kongoleską.

 

Następnego dnia, ks. Sassi odwiedził siedzibę wydawnictwa Mediaspaul, biura dystrybucji oraz drukarnię. Punktem kulminacyjnym jego wizyty w Kongo będzie zgromadzenie regionalne paulistów kongijskich, które odbędzie się w dniach 21-24 czerwca br.

 

Pauliści w Demokratycznej Republice Kongo pracują od 1957 r., Wówczas to Kongo było jeszcze kolonią belgijską, a miasto Kinszasa, nazywało się Leopoldville.

 

Aktualnie zgromadzenie posiada w Kongo dwie placówki: w stolicy Kinszasie oraz w Lubumbashi. Do złożenia ślubów wieczystych przygotowuje się 10 juniorystów, nowicjat liczy 4 osoby, a postulantów i aspirantów jest 19.

 

Galeria >>>