Wakacje z Kromką

Strona główna Aktualności Wakacje z Kromką
Wakacje z Kromką

 

 

 

Drodzy widzowie „Kromki Słowa Bożego”,

 

zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy

cykl przypominania tegorocznych „Kromek”.

 

Przez całe wakacje – co tydzień

będziemy w nawiązaniu do

aktualnej niedzielnej Ewangelii

publikować niektóre odcinki „Kromki”

z minionego sezonu.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

 

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Pokój królestwa Bożego

 

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: ”Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.

 

Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: »Pokój temu domowi«. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają; bo zasługuje robotnik na swą zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co Wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: »Przybliżyło się do was królestwo Boże«.

 

 

Kromka z 09 IX 2013

 

Codzienne zadania i obowiązki naszego życia są przestrzenią odnajdywania Boga, który działa. Codzienne troski naszych bliskich, zadania jakie przed nami stoją, mogą okazać się pełne Bożej obecności. Musimy tylko jak Piotr zaufać i zarzucić w wodę sieci na słowo Pana. To posłuszeństwo Jego woli będzie siłą sprawczą pokoju, jaki możemy zanieść do wszystkich ludzi, głosząc Ewangelię.

 

  

  Kromka z 10 II 2013 

 

Jezus wzywa nas, abyśmy nieśli pokój wszędzie tam, gdzie zaprowadzi nas potrzeba głoszenia Ewangelii. Przykład izraelitów, którzy przynieśli paralityka do Jezusa wpisuje się w tę posługę czynienia pokoju. Pomoc chorym i cierpiącym, to wciąż prawdziwe głoszenie Ewangelii – przykładem swojego życia.