Jubileusz

Strona główna Jubileusz

www.powolania.paulista.pl/47,rodzinaswietegopawla

Rozpoczął się już rok jubileuszowy, w którym Rodzina Świętego Pawła wspomina setną rocznicę jej założenia przez bł. Jakuba Alberionego. Rok ten jest szczególnym czasem odnowienia apostolskiej gorliwości i czasem nadziei. Planowane są liczne inicjatywy, które mają uświetnić obchody, a o których będziemy informować. Peregrynacja krzyża świętego Pawła po wspólnotach Rodziny Świętego Pawła, pielgrzymki do Rzymu oraz Forum Rodziny Świętego Pawła i inne prelekcje, konferencje i spotkania.

 

Dokładnie 20 sierpnia 1914 roku do rodzącej się Szkoły Małego Robotnika bł. Jakub Alberione przyjął pierwszych kandydatów. W ten sposób konkretnych kształtów zaczęło nabierać dzieło, do którego Bóg natchnął młodego Jakuba podczas nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu na przełomie wieków XIX i XX. Do końca życia ks. Alberione powołał do istnienia pięć zgromadzeń zakonnych, cztery instytuty życia konsekrowanego i stowarzyszenie wiernych świeckich, tworzące Rodzinę Świętego Pawła, a także liczne dzieła apostolskie, zwłaszcza na polu katolickich mediów w służbie Ewangelii.

 

 

AKTUALNOŚCI ROKU JUBILEUSZOWEGO

 

 

Relacja z przekazania Biblii Jubileuszowej Matce Bożej

04 I 2015

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wręczenia Matce Bożej na Jasne Górze Biblii Jubileuszowej jako wotum dziękczynnego za 100 lat istnienia Rodziny Świętego Pawła na świecie i 80 lat jej obecności w Polsce. Uroczyste przekazanie daru odbyło się 1 stycznia 2015 roku podczas apelu jasnogórskiego... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Jasnogórskie dziękczynienie za jubileusz

02 I 2015

 

W dniu 1 stycznia Rodzina Świętego Pawła zgromadziła się na Jasnej Górze, przed obliczem Maryi Matki, Mistrzyni i Królowej, aby dziękować za łaskę jubileuszu 100-lecia istnienia, obchodzonego w 2014 roku.  Uroczystej Mszy św. przewodniczył prowincjał paulistów, ks. Bogusław Zeman. Modlitwę dziękczynną kontynuowano... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Uroczyste zamknięcie Roku Jubileuszowego we Wloszech

02 XII 2014

 

W   dniu   27   listopada   2014   roku   w   bazylice   Królowej Apostołów  w Rzymie sprawowana była uroczysta Eucharystia na zakończenie jubileuszu stulecia fundacji Rodziny Świętego Pawła, a zwłaszcza Towarzystwa Świętego Pawła, które jest żywicielem całej Rodziny Świętego Pawła. CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Rodzina Świetego Pawła u Papieża Franciszka

29 XI 2014

 

<span">W czwartek 27 listopada 2014 roku papież Franciszek przyjął w auli bł. Pawła VI na specjalnej audiencji Rodzinę Świętego Pawła. Okazją do spotkania był jubileusz 100-lecia założenia Rodziny przez bł. Jakuba Alberionego. W auli zgromadziło się 7,5 tysiąca członków wszystkich dziesięciu gałęzi tworzących wielkie drzewo... CZYTAJ WIĘCEJ.     

 

Zakończenie Roku Jubileuszowego na Ukrainie

27 XI 2014

 

26 listopada 2014 r. pauliści oraz Siostry Uczennice Boskiego Mistrza obecni na Ukrainie, obchodzili zakończenie Roku Jubileuszowego 100-lecia Rodziny Świętego Pawła oraz święto jej Założyciela bł. Jakuba Alberionego.Spotkanie odbyło się w domu sióstr w Chmielnickim. Miało szczególny charakter... CZYTAJ WIECEJ.

 

Miedzynarodowe sympozjum o bł. Jakubie Alberionem
26 XI 2014

 

W dniach 23-25 listopada w Ariccia koło Rzymu odbyło się międzynarodowe sympozjum poświęcone osobie bł. Jakuba Alberionego. Spotkanie miało na celu pogłębioną refleksję nad osobą i dziełem Założyciela Rodziny Świętego Pawła i jego znaczeniem dla współcześnie żyjących pokoleń... CZYTAJ WIECEJ.

 

Prezentacja biblii Jubileuszowej w Episkopacie Polski
28 X 2014

 

27 października 2014 r. w sali plenarnej Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbyła się prezentacja Biblii Jubileuszowej. W spotkaniu uczestniczyli: prymas Polski, abp Wojciech Polak, dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie, ks. dr Michał Sołomieniuk, oraz dyrektor generalny Edycji Świętego Pawła... CZYTAJ WIECEJ.

 

Spotkanie pracowników Edycji Świętego Pawła

26 X 2014

 

W dniach od 16 do 17 października 2014 w Częstochowie w ramach obchodów Jubileuszu Stulecia Towarzystwa Świętego Pawła odbyło się spotkanie wszystkich pracowników Edycji Świętego Pawła z całej Polski. W spotkaniu wzięło udział ponad 70 osób. Pierwszy dzień miał charakter szkoleniowy. Po Mszy św. ... CZYTAJ WIECEJ.

 

Krzyż św. Pawła (prezentacja)

08 X 2014

 

Zapoznaj się z symboliką i znaczeniem Jubileuszowego Krzyża Świętego Pawła. Ikona ta powstała przy okazji obchodów Jubileuszu stulecia istnienia Rodziny Świętego Pawła. Wykład wygłoszony został przez ks. Bogusława Zemana, prowincjała Towarzystwa Świętego Pawła w Polsce... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Papież dziękuje paulistom za Pismo Świete

05 X 2014

 

Papież    Franciszek,    podczas    modlitwy    Anioł    Pański, podziękował paulistom     za     dystrybucję     Pisma     Świętego    na    Placu     św. Piotra   oraz    w    wielu    innych    miejscach    na świecie.   Za     bł. Jakubem    Alberione     nawoływał,     aby     Biblia    znalazła    się      w każdej     rodzinie...    CZYTAJ WIĘCEJ.

 

15 tysięcy egzemplarzy Biblii zostanie rozdane na Placu św. Piotra

04 X 2014

 

W niedzielę 5 października podczas modlitwy Anioł Pański zostanie rozdane 15 tys. egzemplarzy Pisma Świętego. Jest to inicjatywa Rodziny Świętego Pawła z okazji 100-lecia jej powstania. „Z okazji obchodów stulecia powstania (1914-2014) oraz obchodzonego 5 października Narodowego Dnia Upowszechniania i Czytania Biblii... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Rodzina Świętego Pawła na Mszy Świętej radiowej

22 IX 2014

 

W niedzielę 21 września 2014 r., obchodzonej w naszym kraju jako Dzień Środków Społecznego Przekazu, Mszy Świętej radiowej o godz. 9, transmitowanej przez Polskie Radio z  Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie, przewodniczył i homilię wygłosił ks. Bogusław Zeman, przełożony regionalny paulistów... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Unikatowa inicjatywa wydawnicza paulistów

20 IX 2014

 

W szczególny sposób stulecie założenia paulistów postanowiło uczcić wydawnictwo Edycja Świętego Pawła. Na rynku wydawniczym ukazuje się właśnie specjalne wydanie Pisma Świętego, tzw. Biblia Jubileuszowa. Jest ono inspirowane unikatową Biblią gnieźnieńską z 1414 r., która w tym roku obchodzi swoją 600... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Centralne obchody jubileuszu w Polsce

13 IX 2014

 

W sobotę 13 września 2014 roku Rodzina Świętego Pawła w Polsce przeżywała centralne obchody jubileuszu 100-lecia swojego istnienia. Uroczystości odbyły się na Jasnej Górze, gdzie Eucharystii przewodniczył abp senior Stanisław Nowak. Przed ikoną Jasnogórskiej Królowej przełożeni naszej rodziny zakonnej... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Konkurs z okazji stulecia
31 VIII 2014

 

Serwis   ewangelizacyjny   e-santct.net   we   współpracy   z   Rodziną Świętego   Pawła   zorganizował  konkurs   z   nagrodami. Propozycja ta wpisuje   się   w   szereg   inicjatyw   związanych   z   obchodami stulecia powstania   naszej   rodziny   zakonnej,   które   świętujemy w 2014 roku... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

ISTNIEJEMY JUŻ STO LAT

30 VIII 2014

 

20 sierpnia 2014 r. zgromadzenia i instytuty Rodziny Świętego Pawła obchodzą jubileusz stulecia swojego założenia. 20 sierpnia 1914 roku, gdy w Rzymie umierał papież Pius X, a Europa stała na progu pierwszej wojny światowej, w Albie (północne Włochy) powstał zalążek Rodziny Świętego Pawła. Na początku miało ono niezwykle... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Centralne obchody Jubileuszu Rodziny Świetego Pawła

29 VIII 2014

 

20 sierpnia 1914 – 20 sierpnia 2014 roku to dwie daty, które spinają stuletnią historię Rodziny Świętego Pawła. Tego dnia, przed stu laty bł. Jakub Alberione założył we włoskim mieście Alba, szkołę drukarską, która z kolei dała początek Towarzystwu Świętego Pawła, męskiemu zgromadzeniu zakonnemu... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

 

XII Forum Rodziny Świętego Pawła

 

25 VI 2014

 

„Dusza i ciało dla Ewangelii w nauczaniu bł. Jakuba Alberionego” to temat XII Forum Rodziny Świętego Pawła, które odbyło się w dniach 19 – 22 czerwca 2014 roku w Częstochowie w domu Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza przy ul Pawiej 6. Członkowie i sympatycy instytutów założonych przez ks. Alberionego... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Pielgrzymka jubileuszowa

31 VI 2014

 

W dniach od 2 do 11 maja członkowie i przyjaciele Rodziny Świętego Pawła w Polsce uczestniczyli w jubileuszowej pielgrzymce do Włoch, gdzie odwiedzili miejsca związane z życiem i działalnością bł. Jakuba Alberionego. Szlak pielgrzymi wyznaczały również spotkania z wieloma świętymi w ich relikwiach... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Apel Jasnogórski Rodziny Świętego Pawła

08 IV 2014


W przeddzień 130 rocznicy urodzin bł. Jakuba Alberionego (04.04., założyciela Rodziny Świętego Pawła, apostoła środków komunikacji społecznej, jego duchowi synowie i córki zgromadzili się w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Modlitwę apelową poprowadził ks. Bogusław Zeman SSP... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Sympozjum z okazji 100-lecia Rodziny Świętego Pawła
04 IV 2014
 

3 kwietnia 2014 roku odbyło się w Warszawie, w domu sióstr Uczennic Boskiego Mistrza przy ul. Żytniej 11, sympozjum naukowe pod hasłem „Głosić Jezusa Mistrza Drogę, Prawdę i Życie współczesnemu światu”. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach trwającego w Rodzinie Świętego Pawła roku jubileuszowego... CZYTAJ WIĘCEJ.

Zapraszamy na pielgrzymkę

04 IV 2014

 

W dniach 2-10 maja odbędzie się pielgrzymka Rodziny Świętego Pawła i przyjaciół do Włoch. W planie odwiedziny miejsc związanych z życiem i działalnością bł. Jakuba Alberionego w Piemoncie na północy Włoch i w Rzymie, a także wiele innych atrakcyjnych miejsc: Kahlenberg, Orvieto, Monte Cassino... CZYTAJ WIĘCEJ.

Sympozjum w 100-lecie założenia Rodziny Świętego Pawła. Zaproszenie

09 III 2014

 

3 kwietnia 2014 roku odbędzie się w Warszawie, przy ul. Żytniej 11, sympozjum naukowe pod hasłem „Głosić Jezusa Mistrza Drogę, Prawdę i Życie współczesnemu światu”. Hasło to przyświeca członkom Rodziny Świętego Pawła w dziele ewangelizacji od stu lat. Tak było w roku 1914, gdy bł. Jakub Alberione (1884-1971)... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Radio Watykańskie o Jubileuszu Rodziny Świętego Pawła

05 III 2014


We  wtorek  4  marca  2014  r.  w   magazynie   Radia Watykańskiego  został  wyemitowany  reportaż  o  jubileuszu 100-lecia  Rodziny  Świętego  Pawła  i  jego  obchodach  w  Polsce. Audycja  została  przygotowana  przez  Przemysława  Rybickiego  z Radia Victoria w Łowiczu... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

 

Pieśni na Jubileusz Rodziny Świętego Pawła

24 II 2014

 

Z okazji stulecia założenia Rodziny Świętego Pawła powstały we Włoszech dwie pieśni liturgiczne nawiązujące do tematyki Jubileuszu. La Campana di Dio [Dzwon Boży] autorstwa paulisty, ks. Carlo Recalcatiego, związana jest tematycznie z poczatkiem fundacji Rodziny Świętego Pawła (1914)... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Poświęcenie Krzyża św. Pawła

02 I 2014


Podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej na rozpoczęcie 2014 roku prowincjał paulistów ks. Bogusław Zeman poświęcił Krzyż św. Pawła, znak jubileuszowych obchodów 100 lecia istnienia Rodziny Świętego Pawła. Uroczystość odbyła się w kaplicy Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza w Warszawie... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

<span">Początek roku jubileuszowego

21 VIII 2013

 

We wspomnienie liturgiczne św. Bernarda z Clairvaux, doktora Kościoła, Rodzina Świętego Pawła na świecie i w Polsce rozpoczęła trzeci rok przygotowań do jubileuszu stulecia jej powstania. Właśnie 20 sierpnia rozpoczął się setny rok istnienia dzieła powołanego do życia przez... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Obchody Roku Jubileuszowego

10 VII 2013

 

Coraz  bardziej  precyzują  się  plany  obchodów  Stulecia  Rodziny Świętego   Pawła   w   2014   r.   na   szczeblu   ogólnoświatowym. Komisja Centralna odpowiedzialna za przygotowanie obchodów wystosowała  w  tej  sprawie  do  Sióstr  i  Braci  z  Rodziny  Świętego Pawła kilka dokumentów... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Rozpoczęcie przygotowań do jubileuszu

20 VIII 2011

 

We wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła (20.08), Rodzina Świętego Pawła na całym świecie rozpoczęła trzyletni okres przygotowań do jubileuszu 100-lecia swojego istnienia, który będzie uroczyście obchodzony w 2014 roku. Czas ten będzie wypełniony modlitwą i refleksją... CZYTAJ WIĘCEJ.

 

    

INFORMACJE DOTYCZĄCE OBCHODÓW JUBILEUSZU