Założenia redakcyjne

Założenia redakcyjne

Strona główna Rozmaitości Kromka INNE PODSTRONY KROMKI Założenia redakcyjne

ZAŁOŻENIA REDAKCYJNE

 

 

MEDYTACJA SŁOWA BOŻEGO – Przekazywane przez nas treści zawsze są wynikiem wcześniejszej osobistej medytacji tekstu biblijnego, ponieważ występowanie przed kamerą traktujemy jako głoszenie Ewangelii. Dlatego co tydzień zadajemy sobie pytanie: co Bóg chciałby przez ten tekst powiedzieć nam i Kościołowi.

 

Poznaj nasz sposób na medytowanie słowa Bożego (metoda Prawda – Droga – Życie).

 

ROZWAŻANIE EGZYSTENCJALNO-PASTORALNE – Nasze rozważania mają charakter zróżnicowany i popularny. Z jednej strony staramy się wplatać w nie drobne elementy egzegetyczne (objaśniające strukturę i znaczenie tekstu biblijnego), elementy egzystencjalne (odpowiadając na nurtujące nas fundamentalne, życiowe pytania), elementy pastoralne (rozważania mają służyć pomocą w rozwoju religijnym i wcielaniu w życie orędzia biblijnego).

 

FORMA REPORTAŻOWA – Staramy się, aby nasze filmiki, nie były tylko suchymi wykładami, czy monologami ekspertów. W miarę możliwości czasowych staramy się wplatać mini-wywiady, elementy fabularyzowane; wykorzystujemy klasyczne dzieła sztuki – wszystko po to aby treści teologiczne były zrozumiałe i przyjemne w odbiorze.

 

DO 3 MINUT – Stawiamy sobie umowną granicę trwania filmików do trzech minut, aby nie przedłużać i jednocześnie wyrażać się syntetycznie.

 

NON-PROFIT – Cała nasza działalność NIE jest nastawiona na zarobek. Wszystko co robimy jest formą wolontariatu. Dużą część pracy wykonujemy po wykładach i pracy w wydawnictwie Edycja Świętego Pawła. Staramy się wykorzystywać materiały nagrane przez nas oraz zdjęcia i utwory muzyczne ogólnodostępne na wolnych licencjach.