Biblia dla Prezydenta

Strona główna Aktualności Biblia dla Prezydenta
Biblia dla Prezydenta

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 w liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego delegacja Rodziny Świętego Pawła, którą tworzyli s. Magdalena Suszek PDDM, s. Agnieszka Łukasik SFP, s. Mirosława Koprucha FSP oraz ks. Bogusław Zeman SSP, uczestniczyła we Mszy św. odpustowej w kaplicy pałacu prezydenckiego w Warszawie. Po Eucharystii Prezydent RP Andrzej Duda otrzymał Biblię Jubileuszową w unikatowej oprawie jubilerskiej (w przekładzie tzw. Biblii paulistów).

 

Mszy św., w której uczestniczyli liczni kapłani i wierni, przewodniczył abp senior Henryk Hoser. Obecni na uroczystości ojcowie franciszkanie przekazali Prezydentowi relikwie dwóch błogosławionych męczenników z Pariacoto o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Po Mszy św. zgromadzeni mogli spotkać się z Parą Prezydencką.

 

Ofiarowana przez Rodzinę Świętego Pawła Biblia Jubileuszowa zawierała specjalną dedykację dla prezydenta Andrzeja Dudy. Oto jej fragmenty:

„Świadomi obowiązku pielęgnowania spuścizny Ojców, bez której nie ma tożsamości narodu, pragniemy przekazać Panu Prezydentowi Biblię Jubileuszową w okolicznościowej oprawie artystycznej, jako pamiątkę 1050. rocznicy chrztu Polski i 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Czynimy to jako dzieci narodu polskiego, a równocześnie, mocą otrzymanego powołania, jako spadkobiercy charyzmatu ofiarowanego Kościołowi przez Błogosławionego Jakuba Alberionego, założyciela Rodziny Świętego Pawła. Została ona powołana do głoszenia współczesnemu człowiekowi Jezusa Boskiego Mistrza, który jest Drogą, Prawdą i Życiem, zwłaszcza w kulturze komunikacji i poprzez nią (…)

Życzymy Panu Prezydentowi otwartości na Ducha Świętego i opieki Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, aby Pana posługa wpisała się w dzieje Rzeczypospolitej pięknymi i trwałymi dziełami zrealizowanymi dla dobra narodu, który przed 1050 laty przez chrzest został wezwany do uczestnictwa w życiu Trójcy Przenajświętszej i przyjął Ewangelię jako swoje prawo i podstawę ładu moralnego, a przed 100 laty wywalczył sobie prawo do życia w niepodległym państwie”.

 

Zobacz galerię >

Symbolika unikatowej oprawy Biblii Jubileuszowej >

Biblia Jubileuszowa >