Pauliści na Ogólnokrajowym Kongresie Rodzin na Ukrainie

Strona główna Aktualności Pauliści na Ogólnokrajowym Kongresie Rodzin na Ukrainie
Pauliści na Ogólnokrajowym Kongresie Rodzin na Ukrainie

W dniach 20-22 września 2019 r. odbył się w Szargorodzie i Winnicy Ogólnokrajowy Kongres Rodzin. Zgromadził on środowiska prorodzinne z całej Ukrainy. Wzięli w nim udział także pauliści pracujący we Lwowie.

W trakcie kongresu Wydawnictwo Świętego Pawła ze Lwowa zaprezentowało literaturę religijną, jaką wydaje w języku ukraińskim. Szczególny nacisk położono na publikacje promujące życie małżeńskie i rodzinne. Kongres był częścią Roku Małżeństwa i Rodziny, jaki obchodzony jest aktualnie przez Kościół rzymskokatolicki na Ukrainie. Oprócz prezentacji działalności wydawniczej, pauliści przygotowywali korespondencje radiowe dla kierowanego przez nich we Lwowie polskojęzycznego Katolickiego Programu Radiowego (http://programkatolicki.org/rodziny-z-ukrainy-spotkaly-sie-na-kongresie/) oraz dla Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego (https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2019-09/ukraina-zakonczyl-sie-ogolnokrajowy-kongres-rodzin.html)

Wydawnictwo Świętego Pawła (www.sviatyipavlo.com) istnieje we Lwowie od 2016 r. Publikuje książki i inne materiały duszpasterskie.

Zobacz galerię >