Msze Święte radiowe w okresie pandemii koronawirusa we Lwowie

Strona główna Aktualności Msze Święte radiowe w okresie pandemii koronawirusa we Lwowie
Msze Święte radiowe w okresie pandemii koronawirusa we Lwowie

W niedzielę 22 marca 2020 r. odprawiono po raz pierwszy w studio Katolickiego Programu Radiowego we Lwowie radiową Mszę Świętą. Inicjatywa ta jest odpowiedzą na prośby radiosłuchaczy, wśród których jest wiele osób starszych, jakie nie korzystają z Internetu i nie mają możliwości uczestniczyć w transmisjach za pomocą mediów społecznościowych, jakie prowadzone są z wielu lwowskich parafii. 

Msze Święte w języku polskim będą transmitowane na fali 106,7 FM (Pадіо Hезалежність), oraz na profilu facebookowym Katolickiego Programu Radiowego w każdą niedzielę od godz. 19.15 do godz. 20.00 (czasu polskiego od godz. 18.15 do 19.00), aż do zakończenia okresu kwarantanny.

Rozporządzeniem władz państwowych, na Ukrainie z powodu pandemii koronawirusu zakazano publicznych zgromadzeń powyżej 10 osób. Z tego też powodu decyzją władz kościelnych, nie odprawia się Mszy Świętych publicznych, a wierni otrzymali dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych celebracjach.

Biskupi zachęcają jednak do uczestnictwa mszach i nabożeństwach za pomocą środków społecznego przekazu.

Katolicki Program Radiowy we Lwowie jest dwugodzinną audycją w języku polskim, emitowaną na falach prywatnego Radia Niezalezność. Swoim zasięgiem obejmuje Lwów i okolice w promieniu do ok. 100 km. Za program odpowiedzialni są pauliści ze wspólnoty we Lwowie. Msze Święte radiowe będą odprawiali ks. Mariusz Krawiec SSP oraz ks. Cyprian Kostrzewa SSP.

 

Strona internetowa Katolickiego Programu Radiowego we Lwowie: www.programkatolicki.org

Msza radiowa Lwow