Św. Paweł - ewangelizator peryferii

Strona główna Aktualności Św. Paweł - ewangelizator peryferii
Św. Paweł - ewangelizator peryferii

W dniach 9-15 sierpnia 2021 roku w domu rekolekcyjnym paulistów w Masłońskim k. Poraja odbyły się doroczne rekolekcje Instytutów agregowanych do Towarzystwa Świętego Pawła oraz Współpracowników Rodziny Świętego Pawła. Nauki głosił ks. Mariusz Górny, biblista na temat św. Pawła jako ewangelizatora, który naucza „w porę i nie w porę”. Tematyka rekolekcji wpisuje się w trwający obecnie w Rodzinie Świętego Pawła Rok biblijny.

 

Członkowie Instytutu Matki Bożej Zwiastowania, konsekrowane kobiety; członkowie Instytutu Świętego Archanioła Gabriela, konsekrowani mężczyźni oraz członkowie Instytutu Świętej Rodziny, konsekrowane małżeństwa, wraz ze świeckimi współpracownikami Rodziny Świętego Pawła podjęli wysiłek duchowego wzrastania oraz siostrzanej i braterskiej modlitwy.

 

Rekolekcje zakończyła Eucharystia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, podczas której dwie kobiety odnowiły swoją konsekrację a jeden mężczyzna złożył swoją pierwszą profesję, oddając się Bogu w życiu czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

 

Instytuty agregowane pełnią misję ukrytego przemieniania wszystkiego na Bożą chwałę. Żyjąc zwyczajnie, podejmując pracę zawodową oddają się całkowicie Bogu stając się cichymi świadkami Jego Ewangelii i docierając tam gdzie zwyczajna posługa kapłańska nie ma szansy dotrzeć.

 

Dowiedz się więcej o Instytutach:

 

Instytut Świętego Archanioła Gabriela – dla mężczyzn świeckich

Instytut Matki Bożej Zwiastowania – dla kobiet świeckich

Instytut Świętej Rodziny – dla małżonków

Instytut Jezusa Kapłana – dla księży diecezjalnych

Współpracownicy Rodziny Świętego Pawła – dla wszystkich