Effatha na Lednicy

Strona główna Aktualności Effatha na Lednicy
Effatha na Lednicy

W ostatnią sobotę na Polach Lednickich w strefie namiotowej odbyły się Warsztaty Effatha, w ramach przygotowania do ogólnopolskiego czuwania młodzieży. W godzinach 11 – 14 odbyły się spotkania poświęcony hejtowi z powodu wyznawanej wiary.

Wielu młodych doświadcza dziś w środowiskach szkolnych i rodzinnych różnych trudności, a nawet hejtu i prześladowań z powodu wyznawanej wiary. To zjawisko szczególnie silne jest w przestrzeni wirtualnej. Nie jest łatwo dziś wierzyć, a jeszcze trudniej jest przyznawać się do wiary czy ją głosić.

Poprowadzeni własną metodą warsztatową Effatha młodzi uczestnicy Lednicy mogli zapoznać się z tematem hejtingu w kontekście wiary. Czym on jest, jakie są jego skutki oraz przede wszystkim jak sobie z nim radzić. Spotkania nie miały formy wykładowej, ale zmierzały do tego by poprzez umiejętne przeżycie tego co się w nas dzieje samemu poszukać odpowiedzi na nurtujące pytania i otrzymać wsparcie.

Gdzie jak gdzie, ale właśnie na Lednicy można zrozumieć, iż ja nie jestem jedyną czy ostatnią wierzącą osobą w Polsce. Jest nas wciąż wielu.

Czas spotkania lednickiego był świetną okazją do porozmawiania, wymiany doświadczeń oraz budowani środowiska Effatha. Już dziś zapraszamy młodzież i duszpasterzy na pełnowymiarowe Warsztaty, które odbędą się w lipcu i październiku.

 

Pełna edycja warsztatów >>

Zobacz zdjęcia z Lednicy >>