Uformowani przez Chrystusa. Rekolekcje dla paulistów

Strona główna Aktualności Uformowani przez Chrystusa. Rekolekcje dla paulistów
Uformowani przez Chrystusa. Rekolekcje dla paulistów

Uformowani przez Chrystusa, głosimy Go - to hasło rekolekcji, jakie rozpoczeli pauliści ze wspólnot w Polsce i w Ukrainie. Prowadzi je włoski paulista ks. Guido Colombo. Rekolekcje odbywają się w domu rekolekcyjnym Towarzystwa Świętego Pawła w Masłońskich koło Częstochowy. Bierze w nich udział 22 zakonników. 

Pięciodniowe rekolekcje bazują na dziedzictwie charyzmatycznym Rodziny Świętego Pawła, jaką pozostawił po sobie jej założyciel bł. Jakub Alberione (+1971). Temat rekolekcji prowadzi uczestników po linii, którą możemy zdefiniować jako "kenosis" (gr. ogołocenie). Wypływa ona z Listu św. Pawła do Filipian oraz pism bł. Jakuba Alberionego. Ma ona doprowadzić nas do oczyszczenia z tego, co oddala od Boga, po to, aby z nowym zapałem i sercem wolnym od pychy, wypełniać apostolstwo paulistowskie. 

Ks. Guido Colombo, jest wikariuszem włoskiej prowincji Towarzystwa Świętego Pawła. W swojej ojczyźnie jest też odpowiedzialny za Współpracowników Rodziny Świętego Pawła. Na stałe współpracuje z Radiem Watykańskim, gdzie m.in odprawia Msze św. radiowe, celebrowane w języku łacińskim.